У Києві пройде святкування з приводу 100 років існування Київського Пласту

 

Тисяча пластунів відзначать 100-ліття заснування Київського Пласту

У суботу, 28 квітня 2018 року, о 10:00 на Михайлівській площі у Києві розпочнеться урочистий церемоніал святкування Дня пластової присяги. В цей час українські скаути-пластуни складуть свою традиційну присягу. Відомо, що під час урочистостей пластуни згадають та вшанують своїх побратимів, які загинули під час новітньої російсько-української війни на Донбасі.

О 10:40 близько тисячі пластунів віком від 6 і до 60 років пройдуть маршем. Маршрут складено історичний: від Михайлівської площі по вулиці Володимирській до будинку, де сто років тому у 1918 році був заснований Київський осередок Пласту (за адресою Володимирська, 42).

А вже об 11:00 на фасаді будинку Володимирська, 42 (вихід зі станції метро «Золоті Ворота») буде урочисто відкрито та освячено новий меморіальний барельєф на честь століття заснування Київського Пласту.

У вересні 1918 року за часів Української Держави Гетьмана Павла Скоропадського у будинку «Українського клубу», що містився у Києві на вулиці Володимирській, на установчих зборах було ухвалено рішення заснувати у Києві українське скаутське товариство – Пласт. Загальні збори обрали засновниками київського Пласту виданих українських громадських і військових діячів: Івана Чмолу, Валентина Отамановського та Євгена Слабченка.

Пласт – національна скаутська організація України, вона, як відомо, є найстарішою і найчисельнішою молодіжною організацією в країні.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також