Реновацією хрущовок в Києві займуться інвестори

 

Департамент житлового забезпечення КМДА замовив розробку комплексної схеми реновації 5-поверхової забудови в столиці

Про це повідомив начальник «Київгенплану» Сергій Броневицький. За його словами, схему повинні розробити до кінця цього року, після чого передати на розгляд до міської ради. Після цього Київрада повинна дати інвесторам перелік пропозицій, а вони вже будуть вибирати, яка територія їм більш цікава.

– Це будуть інвестиційні проекти, адже реалізувати таку програму за бюджетні кошти неможливо. Завданням міста є запропонувати цю територію і можливо створити певні умови інвесторам, щоб їм було вигідно цим займатися. На мою думку, інвестор цієї території виконує соціальну функцію: він підвищує якість житла для жителів міста Києва. Тому місто має сприяти інвесторам, – сказав Броневицький.

Найбільше будинків, яким потрібна реновація, знаходяться на Нивках, у Солом’янському районі, на Дарниці, на Печерську. Всі вони позначені в проекті генерального плану.

Однак начальник «Київгенплану» відзначає і складності, які можуть виникнути при реалізації цієї програми.

– Хрущовки однозначно необхідно зносити, адже вони вже використовували свій потенціал в 50 років. Однак для відселення хрущовки потрібна згода всіх 100% жителів, але її дуже складно отримати. У європейських країнах будинок зноситься, якщо є згода 60-70% жителів. Вважаю, що така практика повинна бути введена і в Україні. Для цього необхідно прийняти зміни до законодавства, – зазначив він.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також