Поліціянти Київщини проти просвітницької акції «Зупинимо насилля»
Поліція чинить опір діяльності громадських активістів, які беруть участь у просвітницькій акції «Зупинимо насилля».
Про це йшлося сьогодні на прес-конференції «Агресія у суспільстві як наслідок медіа-насилля», яка пройшла в ІА «Українські новини».
За даними активістів, щороку тільки від сімейного насильства в Україні гине понад 600 жінок. Лише 10% жінок, які стають жертвами домашнього насильства, вирішуються про це говорити.
“Насильство в сім’ях – колосальна проблема, незалежно від достатку сім’ї. Я сама була його жертвою, тому що мій чоловік протягом багатьох років піднімав на мене руку і залякував. Однак допомоги від правоохоронців я не отримала, як і тисячі жінок. Тому я приєдналася до громадського руху проти насильства, щоб боротися з цією проблемою системно. у таких випадках дуже важлива співпраця правоохоронних органів і громадянського суспільства. Однак, на жаль, ми не бачимо цього на Київщині. Вчора в Обухові, а сьогодні в Василькові полицейски е зірвали законні акції волонтерів. В обох випадках вилучені екрани, на яких демонструвалися просвітницькі фільми. Ми бачимо відвертий тиск правоохоронців “, – говорить одна з ініціаторів руху” Зупинимо насильство” голова Васильківської районної ради Наталія Баласинович.
На думку активістів, щоб знизити рівень суспільної агресії та злочинності, треба спільно з правоохоронцями протидіяти її причинам.
Однак замість сприяння активістам руху “Зупинимо насильство” поліція зриває їх заходи.
“Проводячи мирні акції, ми прагнемо донести людям, що не варто копіювати агресивну поведінка з екранів в життя. Ми розраховували на підтримку правоохоронців. Адже, здавалося б, робимо спільну справу. Однак ми просто шоковані тим, з яким свавіллям правоохоронців довелося зіткнутися в Обухові та Василькові. Активістів безпідставно затримали, вилучили техніку “, – говорить волонтер руху Ірина Наконечна.
Активісти звернулися до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою розібратися в ситуації.
Адвокат Іван Ангелін переконаний: акції руху були цілком законними, а правоохоронці, які їм перешкоджали, повинні нести покарання.
“Міську владу Обухова та Василькова вчасно повідомили про місце та дату проведення інформаційно-просвітницьких акцій. Тому активісти руху мали повне право їх проводити. У той же час, порушуючи вимоги закону, поліція і невідомі особи їм перешкоджали. Такі дії правоохоронців містять ознаки злочину, передбаченого частиною першою статті 170 Кримінального кодексу. Вони повинні стати об’єктом негайного розслідування “, – вважає адвокат Іван Ангелін.
Представники громадського руху “Зупинимо насильство” звернулися з листами до посольств і міжнародних організацій з проханням захистити активістів від переслідувань з боку поліції і сприяти реалізації права на зібрання та громадську діяльність в Україні.
Раніше «Столичний регіон» повідомляв, що жінки у проєкті #СтопЕкраннеНасильство розказали реальні історії.