«Ні насильству!»: у Василькові відкриють центр для жінок

Центр для постраждалих від насильства жінок невздовзі з’явиться у Василькові

Статистика насильства у сім’ях вражає: щороку жорстке поводження чоловіків відчувають на собі все більше жінок, а в Україні гине 600 таких постраждалих на рік. Однак до поліції звертається мала кількість з них – не більше 15 відсотків. Зазвичай жінка вимушена терпіти таке поводження, особливо якщо у неї є дитина: на вулиці не вижити, родичі не зрозуміють, друзі мають свої проблеми… Замкнене коло.

22 серпня 2018 року постановою Кабінету Міністрів України №655 було затверджено типове положення «Про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі».

Для того щоб надавати своєчасну юридичну, а також таку важливу психологічну допомогу постраждалим у Василькові вже ведуться переговори. У них беруть учать відразу 4 жінки, що наділені владою: голова Васильківської райради Наталія Баласинович, ініціатор створення цього центру у Василькові – депутат Анастасія Яшина, директор Васильківського районного центру соцслужб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Деревянко та менеджер проекту Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна» Юлія Царевська.

Така плідна співпраця чотирьох жінок із залученням багатьох інших спеціалістів (психологів, юристів та ін.) дозволить найближчим часом відкрити у Василькові перший сучасний кризовий центр допомоги, що прийматиме жінок, які постраждали від насильства у смі’ї. Свою підтримку у необхідному об’ємі надаватиме міська влада, це вже задекларовано.

Менеджер проекту ВБО «Конвіктус Україна» Юлія Царевська розповіла, що проекти допоки фінансуються коштом Европейської комісії, але райрада всіма силами підтримує створення притулку. Головна мета – зробити центр доступним для всіх верств населення.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також