На Подолі руйнується об’єкт культурної спадщини

Будинок по вул. Межигірській, 3/7А руйнується

Про це повідомив заступник голови комісії Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики Сергій Башлаков.

До депутата звернулося мешканці будинку, представники ОСББ «Межигірський» та розповіли, що будинок, побудований в 1896 році, є об’єктом культурної спадщини Подільського району. Це був Прибутковий будинок Миколи Балабухи, в якому проживали скульптор Федір Балавенський і письменник Михайло Кольцов.

За словами жителів, їх будинок, починаючи з 2013 року, п’ять разів вносили в адресний перелік об’єктів для проведення капремонту житлового фонду в Києві. Але за цей час ніякі роботи жодного разу не проводилися, при цьому стан будинку погіршився, тож тепер необхідно провести не тільки капремонт фасаду та балконів, але і покрівлі, фундаменту і інженерних систем.

Також мешканці будинку скаржаться, що отримують від влади одні відписки. Наприклад, Департамент житлово-комунальної інфраструктури КМДА в серпні 2018 року лише констатував, що КП «Київбудреконструкція» замовило, а КО «Київгенплан» виконало паспорт фасаду будинку. Від Подільської РДА, в свою чергу, мешканці відповідь взагалі не отримали.

Кром того, за словами мешканців, хтось закупив і привіз частину будівельних матеріалів, які зберігаються в підвалі будинку, а тендер на проведення капремонту в ньому до цих пір не проводився. Також мешканці задаються питанням: якщо все-таки підрядні організації, які починали ремонтувати фасад, робили це за бюджетні гроші, то чому вони не закінчили ці роботи?

Сергій Башлаков попросив мера Віталія Кличка і главу Подільської РДА Віктора Смирнова при коригуванні бюджету Києва на 2018 рік включити зазначений будинок в адресний перелік по проведенню капремонту житлового фонду для виконання по ньому всіх необхідних робіт.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також