МАГАТЕ інспектує блоки Чорнобильської АЕС

 

Чорнобиль

Представники Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) проводять інспекцію п’ятого і шостого блоків 3-ї черги Чорнобильської АЕС, будівництво яких було зупинено у 1986 році у зв’язку з аварією.

Про це повідомила Державна інспекція ядерного регулювання України. Зокрема, у повідомленні йшлося про мету інспекції. Вона полягає у повній плановій перевірці конструкцій об’єктів 3-ї черги, оновленні існуючої інформації тощо.

Робота всіх експертів агентства проводиться в рамках Угоди між Україною і МАГАТЕ про застосування гарантій. У липні поточного року Європейський союз офіційно передав Україні в експлуатацію новий саркофаг, який було змонтовано над 4 енергоблоком, який вибухнув у 1986 році. Його будівництво велося з 2012 року. Нова споруда розрахована на 100 років експлуатації, а загальна вартість робіт склала 1,5 млрд євро.

За даними Держагентства з управління зоною відчуження, саркофаг дозволив знизити рівень гамма-випромінювання навколо станції в порівнянні з періодом до її установки у десять разів.

«Столичний регіон» раніше повідомляв про реконструкцію системи освітлення на Столичному шосе у столиці.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також