КМДА стверджує, що археологи не звітують про розкопки на Поштовій

 

Жодного наукового звіту з 2015 року, як того вимагає законодавство, не надано археологами за підсумками розкопок на Поштовій площі Києва.

Про це заявив заступник голови КМДА Олексій Резніков. Він також повідомив, що фахівці, які займаються розкопками, не передавали ніяких знахідок до фондів Інституту археології НАН України, хоча це обумовлено у дозволах Міністерства культури на право розкопок на вказаній ділянці.

«Я бачив деякі знахідки в офісі археологів – деякі дрібні металеві речі, а от дерев’яні палі, лежать просто неба, при тому, що згідно із Законом, саме археолог мав провести первинну консервацію. Самі археологи заявили, що не можуть зробити консервацію, оскільки просто не вміють і не має технологій в Україні. До речі, наші колеги і з Польщі, і з Португалії, і з США, сказали так – не вмієте консервувати, то не копайте, збережіть для нащадків, інакше це злочин перед ними», – розповів Олексій Резніков.

Також заступник голови нагадав, що КМДА неодноразово зверталася до Мінкульту з пропозицією після того, як тільки археологи передадуть знахідки до держфондів, перенаправити їх до музейних фондів Києва. «Хоча це територія міська, але все, що там знайдено, не належить місту Києву, не належить інвестору, не належить депутатам. Ці знахідки мають статус загальнодержавного надбання та їх розпорядником є виключно Мінкульт. Ми зверталися до Мінкульту ще минулого року з проханням все знайдене на Поштовій площі, і передане до державних фондів, через відповідні процедури передати до музейних фондів Києва» – додав Олексій Резніков.

Рішення про створення музею на Поштовій було прийняте ще у 2015 році.

 

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також