ФАП нового формату на Васильківщині

Жителі села Погреби (Васильківського району) з нетерпінням чекають на відкриття оновленого ФАПу. Народний депутат Ігор Кононенко заїхав подивитися, як просувається ремонт.

Попри те, що на момент візиту ремонтні роботи у ФАПі були ще в розпалі, вже проглядалися його майбутні переваги. Сільський голова Віталій  Прокопишин ознайомив народного депутата з новим плануванням, яке передбачає затишні медичні кабінети і комфортне службове житло для фельдшера. Поки що фельдшерка Олена їздить на роботу із сусіднього села. Після появи сучасного ФАПу зі службовою квартирою вона залюбки залишиться  у Погребах, аби краще дбати про здоров’я жителів, більшість із яких – пенсіонери.

Кілька десятиліть ситуація з медициною у селах погіршувалася з року в рік. Фахівці відмовлялися їхати працювати у віддалені населені пункти через відсутність житла. Поступово старі будівлі медичних закладів руйнувалися. Статистика свідчить, що, попри вимирання населення, у сільській місцевості України досі проживає до 13 мільйонів українців. У 23 тисячах сіл і селищ налічується  близько 4 тисяч амбулаторій та 12700 ФАПів. Про їхній стан свідчать такі факти: 71% українських ФАПів без водопостачання, 75% з них не мають водовідведення, а 82% сільських закладів не мають санвузлів. Усе перераховане – реальні умови, в яких стартувала реформа сільської медицини. За короткий період її втілення важко говорити про системні  зрушення, але перші приклади успішного оновлення вже є. І Васильківщина – один з регіонів, на теренах якого медреформа реалізовується найуспішніше, зокрема  завдяки підтримці народного депутата Ігоря Кононенка.

Ряд відремонтованих ФАПів Васильківщини за кілька тижнів поповниться і погребівським. І це не останній проект медичного закладу в районі, який зараз перебуває на реконструкції.

«Васильківщина – приклад того, як нам вдається успішно співпрацювати з місцевою владою та громадами, – зазначає Ігор Кононенко. – Люди приходять із  соціальним запитом, ми разом напрацьовуємо план реалізації. А потім вишукуємо шляхи фінансування: з місцевого, районного бюджету чи за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток регіону. Часто реалізація проекту відбувається на умовах співфінансування. Та головне те, що будь-який проект може бути успішним лише за умови співпраці. Гроші на ремонт ФАПу виділені. Тепер завдання і моє, і громади – стежити за тим, щоб він виконувався якісно».

Саме тому Кононенко часто навідує будівельні майданчики соціальних проектів Київщини, щоб підрядники знали: робота має виконуватися відповідально та у визначені терміни.

Кононенко не любить довгих пустопорожніх виступів. Люди вже звикли, що з ним можна запросто поспілкуватися на соціально важливі теми. Ось і на цій зустрічі у селі Погреби директор школи попрохала про допомогу щодо ремонту приміщення, а представниця громади сусіднього села поскаржилася на погану якість води.

Від конюшні – до сучасної школи

У селі Барахти Ігор Кононенко далеко не вперше, отож зустрічають його як рідного. А він відмовляється від запрошень на святкування і йде інспектувати хід ремонтних робіт у місцевій школі.

Раніше Кононенко бачив, що дітям доводилося навчатися у приміщенні, яке, певне, ще за царських часів було конюшнею. Тож школярів і дошкільнят необхідно було переводити до іншої будівлі, але вона потребувала кардинальних змін. Саме на ремонт цієї школи Кононенко допоміг з виділенням коштів із бюджету соціально-економічного розвитку у розмірі 1,4 мільйона гривень.

Керівництво школи та села запевняє, що до початку листопада будуть завершені перепланування та капітальний ремонт приміщень, призначених для початкової школи. Інша частина просторої будівлі запланована для дитячого садка. Ремонтні роботи там проводитимуться відразу ж після завершення модернізації початкової школи.

Кононенко уважно оглянув усі приміщення, детально ознайомився з планом ремонту, перевірив якість його поточної реалізації і залишився задоволений побаченим.

«Освіта, медицина, дороги – три пріоритети моєї роботи в регіоні. З райдержадміністрацією, райрадою та місцевими громадами ми використовуємо ті можливості, які дала нам децентралізація, зокрема для розвитку Васильківщини, –  наголосив Кононенко. – Що ж до ремонту, то впевнений: буде чудово! Все компактно розміщено: в одному приміщенні буде сучасна початкова школа і поруч дитячий садочок. Окремо будемо займатися питанням обладнання, яке ви маєте отримати в рамках реформи нової школи. Сподіваюся, що завдяки нашим спільним зусиллям дітям буде цікаво вчитися, вчителям зручно працювати та забезпечувати якісну освіту. Знаю, що ваша школа працює не гірше від міських. Але у вас не вистачає обладнання. У державному бюджеті на наступний рік передбачені кошти на освітню реформу. Та не все можна вирішити за рахунок державного бюджету, будемо підключати місцеві та районні», –  поділився планами народний депутат.

«Для мене ремонти медичних закладів і шкіл – ознаки розвитку країни»,  – підсумував результати поїздки по будівельних майданчиках Васильківщини Ігор Кононенко.

 

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також