«Договорняки і рєшалово»: в мережу виклали записи розмов директора ДБР з найближчим оточенням Президента Зеленського

 

В Україні розгортається скандал з главою Офісу Президента Андрієм Богданом і низкою українських високопосадовців. Про це пише журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook.

Записи розмов директора Державного бюро розслідувань (ДБР) Романа Труби з високопосадовцями в своєму кабінеті з’явилися на телеграм-каналі «Трубу прорвало». 

«Записи розмов викладені в такому обсязі, що очевидно – це не підробка», – стверджує Юрій Бутусов.

Із розмов чиновників у ДБР стають відомими декілька цікавих моментів.  

По-перше, Роман Труба по дзвінку і по смскам від Генерального прокурора Руслана Рябошапки та глави Офісу Президента Андрія Богдана дає команди призупинити на час візиту МВФ обшуки в Дніпровській міській раді, Приватбанку та НБУ.

По-друге, справи проти Порошенка, які веде ДБР, управляються Офісом Президента і контролюються особисто його главою – Андрієм Богданом.

Також Труба говорить, що проєкт підозри екс-в.о. міністра охорони здоров’я Уляні Супрун він возив особисто Президенту.

Крім того, глава компанії-виробника спальних мішків для Міноборони Михайло Немирівський обговорював з Трубою хід розслідування по закупкам в армії, щоб уникнути свого потрапляння в скандал.

На думку Бутусова, юридичної сили оприлюднена прослушка не матиме, оскільки навряд чи велася на законних підставах.

«Але наступна влада теоретично зможе призначити експертизу записів, і залучити фігурантів до кримінальної відповідальності, особливо якщо частина свідків підтвердить автентичність розмов», – пише журналіст.

А ось політично – це катастрофа, підкреслює Бутусов.

«Андрій Богдан не є державним службовцем і не має права на отримання інформації про хід слідства, а тим більше – не має права впливати на розслідування… І тепер західним дипломатам і значній частині українського суспільства не доведеш, що резонансні справи не мають політичного підґрунтя. Записи показують, що справи відкриваються і просуваються по команді ОП. А значить про яку справедливість, про які принципи може йти мова?»

Журналіст вважає: в ситуації, що склалася, у Зеленського є вибір – діяти як старий український політик, тобто зробити вигляд, що записів немає. Або зробити публічну заяву і дати розпорядження розслідувати достовірність записів і подій. 

Фото:argumentua.com

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, як вплине на рейтинг «Слуги народу» ЮзікЛікс та КриворіжГейт.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також