До Славутича прибуде Рушник Національної Єдності

Завтра, 21 листопада, у великій залі КЗ «ККК» міста Славутич (Київська область) експонуватиметься сучасна рукотворна реліквія.

Рушник Національної Єдності, як Оберіг громадян України та українців світу, був створений у 2007-2008 роках представниками всіх областей України та чотирьох діаспор. Ініціатор його створення – благодійний фонд «Український сувенір», а у вишиванні взяли участь 1340 осіб.
Полотно для Рушника завдовжки 9 метрів і завширшки 75 сантиметрів було виткане з коноплі, вирощеної у 1952-1955 роках на власному городі сім’єю Катерини Андрущак з села Сьомаки, що на Хмельниччині. Вовняні нитки виробництва Чернігівської фабрики натуральними барвниками пофарбував художник з Криму Мамут Чурлу. А композицію візерунків на основі наукових праць вчених-етнографів розробила Олександра Теліженко з Черкащини.
Рушник складається з двох однакових половинок (крил), у центрі якого вишито золотом Герб України у вінку. Чотири доби, ні на хвилину не зупиняючи рух голки, вишивали Герб чотири золотошвейки, кримські татарки, почергово, по дві.

 

Саму композицію розділено на три частини. У першій, яка символізує минуле України, вишито знаки Трипілля: чотири кола, з’єднані меандроподібними пасмами, у колах – хрест, сонячний човен, два світи Сонця і Місяця, чотиричасність місячного календаря з аграрними символами родючості землі.
Масивні квадрати з дохристиянськими архаїчними символами, двосторонні сварги, ромби, лунниці, знаки росту передають могутність древньої Київської Русі.


Горизонтальну смугу займає козацьке барокко, серцевиною якого є шишка – символ, що прийшов у козаччину з прадавніх часів. Два трикутники – це криниця. Два птахи – душі наших предків з гілками слави героїв-борців, які віддали своє життя за Україну. Верхню горизонтальну композицію як берегині уособлюють жіночі фігури, що тримають у піднятих руках Тризуб.
У другій частині рушника, присвяченій сучасній Україні, вишито дерево життя з 27 квітів відповідно до територіально-адміністративного складу України. Крона його має трикратний силует. На центральній гілці розміщено ліру і знак Тільця. Верхня пара птахів тримає гілку на знак єдності України.
А свою віру у щасливе майбутнє України вишивальниці передали у третій частині композиції солярними знаками із священних чисел 3, 7, 9 і 12, над якими світять Сонце і зірка.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також