7 неочікуваних місць витоку тепла у вашому будинку

 

Планування опалювальної системи приватного будинку часто передбачає зовнішнє утеплення. Але недостатньо утеплити стіни пінопластом, важливо і зменшити втрати тепла всередині приватного будинку, адже за рахунок витоків тепла витрачається набагато більше фінансів на опалення.

Тепловтрати можна розділитися на 2 види. Природні – ті, які не можна усунути на 100%, але можна мінімізувати. Це втрати через стіни, дах, вікна. Природні втрати можна порахувати на етапах будівництва та ремонту, на підставі цих підрахунків вибрати потужність котла і кількість секцій радіаторів для кожної кімнати, врахувати теплоізоляцію стін. Другий вид- тепловтрати, яких можна уникнути повністю. До додаткових втрат тепла відносяться помилки монтажу, приховані дефекти, які складно виявити на око.

Самий відповідний період для пошуку витоків – осінній, так як зовні вже досить холодно, але і все ще є час на усунення витоків. Бажано, щоб різниця в температурі всередині і зовні становила 15-20 градусів.

Розглянемо, як виявити і скоротити витоку тепла в приватному будинку.

1. Горища, підвали і дахи: як знайти витік без тепловізора

За законами фізики тепле повітря піднімається нагору, де гріє дах і перекриття. 25% тепла йде через неутеплені дах. Тому треба озброїтись утеплювачем і зробіть теплоізоляцію даху.

Горище разом з підвалом, цоколем і дахом – “популярні” джерела втрати тепла. Пощастило, якщо ви озброєні тепловізором, з його допомогою знайти будь-який витік, обійшовши будинок, не складе ніяких труднощів. Однак, якщо такої можливості немає, шукати доведеться за допомогою підручних інструментів. У випадку з горищем знадобиться звичайний вентилятор. Далі знадобиться скотч і картон, за допомогою яких закривається отвір вікна. Потім включений вентилятор починає нагоняти повітря всередину. За принципом дірявого кулі можна рукою знайти місце витоку повітря. Виявлене місце задуйте герметиком або монтажною піною, приділіть увагу отворів, через які на горище проходять труби і дроти.

У 100% випадків втрати тепла через фундамент, не обійтися без тепловізійної зйомки. Тепловізор знаходить тріщини в бетоні, пошкоджену ізоляцію, містки холоду, місця з підвищеною вологістю.

2. Вікна та двері

Для пошуку витоків тепла через вікна і двері в будинку не знадобиться спеціальне обладнання. Тут відрізняються тільки методи усунення проблеми.

Наприклад, можна використовувати шведську технологію віконного утеплення. Для цього зніміть стулки, зробіть паз по периметру рами і загерметизуйте периметр силіконовим ущільнювачем. Отвори між склом і рамою також задуйте герметиком, перед цим краще помити і просушити конструкцію.

Другий спосіб – використання теплосберегающей плівки. Її кріплять прямо до рами. Плівка має металеве напилення, за допомогою якого пропускає промені, екранує тепло і повертає 60% в кімнату.

Найчастіше – це проблеми з геометрією рами, перекоси, провисання і дешева фурнітура. У таких ситуаціях необхідний ремонт вікон або допомогу монтажника для регулювання конструкції.

Потужне джерело тепловтрати в будинку – вхідні двері. Частина холоду заходить з кожним відкриванням дверей, це логічно. Тому важливий матеріал виготовлення дверей. Наприклад, металеві конструкції мають дуже високу теплопровідність – у металу теплопровідність в 300 разів перевищує показники дерева. При цьому дереву властиво з часом всихати, і навіть якщо установка зроблена правильно, з часом не виключені щілини.

Проблема перекосів і щілин може полягати в неправильному монтажі, іноді необхідне повне перевстановлення. Отвори також утворюються через зношування ущільнювача або відсутності утеплювача. Холод проходить через замки і кріплення.

Для усунення зробіть наступні кроки:

  • забезпечте повне прилягання коробки;
  • необхідно теплоізолювати поріг утеплювачем;
  • зробіть утеплення дверного полотна, в першу чергу якщо полотно пустотіле;
  • зробіть утеплення і заштукатурьте укоси;
  • закрийте замок кришкою.

Для більшої надійності встановіть в будинку другі двері, постройте тамбур або веранду.

3. Утеплення проводки труб і вентиляційних отворів

Теплоізоляція опалювальної системи передбачає утеплення труб, в першу чергу – труб, розташованих у важкодоступних місцях. Для цього труба обмотується теплоізоляційним матеріалом, фольгою і руберойдом. Є і готові системи теплоізоляції труб, які створюються за формою зовнішнього діаметра. Як утеплювач використовують мінвату, пінистий поліетилен, пінополіуретан або рідкі склади.

До речі, тепловтрати можливі і при неправильній укладанні труб теплої підлоги – коли труби і зовнішні стіни розташовані дуже близько, тепла підлога “займається” тим, що сильно нагріває стіну. Тоді теплоносій швидко остигає і потребує частого підігріві.

Робота вентиляційної системи, в першу чергу, якщо мова йде про природної вентиляції, передбачає втрати тепла. Під час обміну повітря в приміщенні втрачається 40-80% тепла. Повна герметизація вентиляції не зробить житло комфортним. Розгляньте установку рекуператора – пристрій обмежує тепловтрати і повертає 50-65% тепла, який пішов з повітрям. Влітку рекуператор очищає повітря і економить на роботі кліматичної системи.

4. Що робити, якщо дме з електричних розеток

Якщо через електричні розетки відчувається потік холодного повітря і протяг, ймовірно, що при кладці цегли в домі допущені помилки, або потріскалися стіни. У таких ситуаціях найменш фінансово “хворобливий” спосіб – знеструмити будинок, демонтувати розетки і загерметизувати внутрішні отвори.

5. Холод через відсутність камінної заслінки

Коли камін в будинку не топиться, або якщо в димоході відсутня приплив повітря, виникає зворотна тяга. Тоді з каміна не тільки йде запах гару, а в будинок дме холодне повітря. Тому необхідно встановити камінну заслінку, яка буде перекривати вихід тепла і надходження повітря з димаря, коли камін не топиться.

6. Повітроводи

Щоб виключити тепловтрати, повітроводи ізолюють мінеральною ватою і захисним рукавом. Так не тільки мінімізуються втрати тепла, а й запобігає утворення конденсату, забезпечується звукоізоляція.

Найбільші втрати тепла в будинку за умови правильно обладнаній системи відбуваються в довгих повітроводах. Оптимальна довжина, щоб мінімізувати втрати тепла, повинна бути до 30 метрів, довжина відгалужень – 15 метрів.

7. Тепловтрати через установки кондиціонування повітря

Популярне джерело протягу в житлі – монтажний отвір кондиціонера. Його можна знімати на зиму, герметизуя кріпильні отвори, а сам кондиціонер накрити.

Усунути способи витоку тепла, а також визначити найбільш підходящий для будинку вид опалення можна, звернувшись до фахівців. Компанія alterair.ua здійснює професійний підбір, монтаж і обслуговування опалювальних систем.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також