20 травня 2018 року на «Биківнянських могилах» вшанують пам’ять жертв політичних репресій.

 

20 травня 2018 року на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» (проспект Броварський у Дніпровському районі м. Києва) вшанують пам’ять жертв політичних репресій

Орієнтовний план заходів:

11.00–12.00: Офіційна церемонія вшанування жертв політичних репресій за участі Президента України Петра Порошенка та інших високопосадовців.

12.10–14.00: Громадське вшанування: міжконфесійний молебень за жертвами політичних репресій, мітинг-реквієм і виступ Національного хору ім. Г. Г. Верьовки.

Буде організовано фотодокументальну виставку «Розстріляна еліта: Биківнянський вимір», що розташується при вході у Заповідник. Екскурсійний супровід забезпечується співробітниками Заповідника.

Безкоштовні автобуси курсуватимуть з 9.00 до 15.00:

  • від станції метро Лісова до Заповідника (вихід з метро від голови поїзду на зупинку маршрутних таксі в напрямку м. Бровари);
  • від зупинки громадського транспорту навпроти приміщення «Бліц-Інформу» (вул. Кіото, 25)

Увага! При вході до Заповідника будуть встановлені рамки-металошукачі. Через це організатори просять приїжджати заздалегідь (до 10.00) та не брати із собою гострі та колючо-ріжучі предмети.

Упродовж 1937-1941 років вантажівки майже щоночі привозили тіла розстріляних у київських в’язницях НКВД для таємного поховання у Биківнянському лісі. Експерти, що досліджували останки жертв Великого терору, свідчать про те, що більшість із них загинули від пострілу в потилицю або основу черепа. Тіла людей закопували разом із речами, документами, дрібними грошима, які були при них. Завжди в одязі і неодмінно засипались вапном.

Кількість похованих в Биківнянському лісі наразі остаточно не встановлена. Є різні цифри, але на думку експертів, вона може ставити від 20 до 100 тисяч осіб. На сьогодні встановлені прізвища понад 18,5 тисяч людей, яким були винесені вироки в Києві і які поховані в Биківні.

Контактний телефон організаторів: (044) 253-03-55

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також