З липня розпочнуть діяти нові правила договору оренди землі

 

Згідно із поетапним введенням у дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» у липні почнуть діяти нововведення, що стосуються поновлення договору оренди землі.

Закон спрямовано на запровадження низки антирейдерських заходів і встановлення дієвих запобіжників щодо захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок.

Як пояснюють в Урядовому Кур’єрі, відтепер умову щодо поновлення дії договору має бути вказано у тексті самого договору. Однак це не стосується оренди земель державної чи комунальної власності за одним винятком: якщо на цих землях розташовано нерухомі об’єкти, які є власністю орендаря. Натомість поновлення договору буде можливе лише разі, коли таку можливість закладено у тексті самого договору.

Серед інших нововведень, як пояснили у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА:

  • поновити договір оренди за мовчазною згодою можливо лише у разі наявності такої можливості в договорі оренди землі (при цьому укладати додаткову угоду більше не треба, пролонгація відбуватиметься автоматично);
  • скористатись своїм правом на відмову у поновленні договору оренди землі може кожна із сторін, звернувшись до державного реєстратора не пізніше, ніж за місяць до закінчення такого договору;
  • нові положення не поширюватимуться на договори, укладені або змінені до набрання чинності закону.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що в Ірпіні чоловік хотів підпалити газовий балон.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також