В Україні підписано перший договір концесії морського порту (фото)

 

Договір про передачу в концесію Херсонського морського торговельного порту між Мінінфраструктури, АМПУ, ТОВ “Рисоіл-Херсон” і ТОВ “Проєктна компанія Рисоіл-Херсон” було підписано в присутності Президента Володимира Зеленського. Про це повідомляє пресслужба Мінекономрозвитку.

Відповідно до договору, компанія-концесіонер інвестує в розвиток порту майже 300 млн грн. Крім цього, щонайменше 18 млн грн буде вкладено в розвиток місцевої інфраструктури. Також до бюджету буде надходити мінімум 12 млн грн з урахуванням індексації концесійного платежу щорічно, а також 7% від чистого доходу концесіонера. Це сприятиме модернізації підприємства та стабільному економічному розвитку регіону.

Подія стала можливою завдяки підтримці Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового банку) та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Робота над проєктом тривала чотири роки. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України брало активну участь у процесі підготовки вказаного проєкту на всіх етапах, починаючи від розгляду концептуальної записки до участі в проведенні аналізу ефективності та роботи конкурсної комісії.

Слід зазначити, що серед головних переваг концесії є те, що об’єкти концесії, в які інвестує концесіонер, у тому числі і новостворені, залишаються у власності держави.

Водночас, концесіонер бере на себе обов’язок сплачувати концесійні платежі до бюджету незалежно від результатів його господарської діяльності.

Таким чином, держава, передавши свої активи в концесію, одночасно вирішує проблему інвестування та модернізації об’єктів концесії, кваліфікованого управління ними та зростання бюджетних надходжень як від сплачених податків, так і від концесійних платежів.

Найближчим часом буде підписано ще один концесійний договір щодо порту “Ольвія”.

Укладення концесійних договорів стане позитивним сигналом для інвесторів, зацікавлених у реалізації проєктів державно-приватного партнерства.

У той самий час, у Мінекономіки фіналізується робота над підзаконними нормативно-правовими актами на виконання законів України “Про концесію” та “Про державно-приватне партнерство”. Це сприятиме реалізації нових проєктів за умов державно-приватного партнерства (концесії) щодо морських портів, аеропортів, доріг, лікарень, об’єктів соціальної інфраструктури.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що Світовий банк виділив Україні 350 млн дол.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також