У київських рятувальників з’явиться пожежний катер «Відважний»

Унікальне судно, за допомогою якого загасили безліч пожеж, реконструюють і спустять на воду

У Києві рятувальники відновлюють свій пожежний катер «Відважний». За їх словами, це особливий боєць Київського гарнізону, ветеран служби, справжня легенда. На ньому ліквідували безліч пожеж, де не могла впоратися звичайна техніка, врятували не один десяток судів і ще більше людей, що потрапили в біду.

Як повідомляє прес-служба ДСНС, «Відважний» з’явився в гарнізоні ще на початку 1960 років, а в наступному році святкуватиме свій 60-річний ювілей.

Рятувальники кажуть, що проект катера розроблений спеціально для пожежних команд, а всього їх в Радянському Союзі побудували 18. В Україні ж в той час (1957-1960 роки) потрапило два корабля такого типу.

Як зазначається, на сьогоднішній день в робочому стані залишається всього п’ять цих кораблів, а в Україні – один, в Києві. Він оснащений двома насосами, кожен потужністю 300 кінських сил, які одночасно можуть подавати по 150 літрів води в секунду. Працюють три лафетних ствола. З катера можна одночасно прокласти 16 магістральних ліній. Екіпаж корабля складається з 25 осіб.

«Уже проведено відновлювальні роботи підводної частини корабля, залишилися останні штрихи з облицювання, і«Відважний» знову готовий до бою», – додають рятувальники.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також