У Києві та області введено заборону на вилов риби в зимувальних ямах

 

В межах зимувальних ям також не можна добувати пісок і гравій, проводити будівельні, днопоглиблювальні та інші роботи

Рибоохоронний патруль Київської області встановив заборону на вилов риби в зимувальних ямах на 2018-2019 роки. Про це повідомив керівник патруля Володимир Мухін.

«З 1 листопада 2018 до початку весняно-літньої заборони на період нересту водних біоресурсів 2019 встановлюється заборона на любительський, промисловий, спортивний лов, видобування піску і гравію, проведення будівельних, днопоглиблювальних та інших робіт в межах зимувальних ям. Це регламентується наказом Управління Державного агентства рибного господарства в Києві та Київській області № НОД-110/6 від 22 жовтня 2018 року», – зазначив Мухін.

Довідка: зимувальна яма – це поглиблена ділянку дна водного об’єкта, де скупчуються водні біоресурси в зимовий період. При зниженні температури в водоймах нижче восьми градусів починається зимова міграція в місця зимівлі.

Керівник патруля також пояснив, що заборона на вилов риби пов’язаний з тим, що в цей період у риби різко падає активність, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники, практично повністю припиняється споживання їжі, сповільнюється інтенсивність росту. Для браконьєрів риба стає легкою здобиччю.

До закінчення дії заборони на вилов риби дозволяється здійснювати любительський вилов риби поза зимувальних ям вудками з блешнею вертикального блеснения з гачком не більше N 10, не більше п’яти гачків на рибалку, в межах добової норми в 3 кг.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також