Ритейл по-українськи: зміни в галузі роздрібної торгівлі

Минулий рік запам’ятався нам величезною кількістю змін: політичних, соціальних, культурних, економічних… Багато чого зараз реформується та розвивається. Щоб розуміти, чого чекати та на що сподіватися цього року, давайте розглянемо, яким був 2019-й. Наочно це можна простежити на прикладі компанії «АТБ», що є лідером вітчизняного ритейлу щодо товарообігу, темпів розвитку, обсягів сплати податків, кількості супермаркетів, карти присутності, асортименту, числа працівників тощо. Дана торговельна мережа уже давно стала в нашій країні головним постачальником гарантовано якісних продуктів. 1082 цілодобових супермаркети «АТБ» у 275 містах 24 областей щодня відвідують майже чотири мільйони клієнтів, у тому числі й жителі Києва.

Сума сплачених податків досягла 12,6 млрд грн

Перше, що варто зазначити – збільшення компанією обсягів сплати податків і зборів у бюджети всіх рівнів. Сьогодні це вельми актуально, адже після реформи децентралізації значно більше коштів залишається в місцевих бюджетах, у тому числі й у столичній міській скарбниці. Протягом минулого року група компаній «АТБ» встановила рекорд, заплативши 12,6 млрд грн. Корпорація послуговується стратегією динамічного розвитку. Темпи приросту за рік – 34%. Нагадаємо, роком раніше – у 2018-му – сума сплачених податків становила 9,4 млрд грн. Це було на третину більше стосовно 2017-го (тоді перерахували 6,58 млрд грн.). «АТБ» уже кілька років поспіль входить у ТОП-10 найбільших платників податків країни. «Такого фінансового результату роботи в 2019 році корпорація досягла в непростій маркетинговій ситуації значних курсових коливань і змін споживчого попиту. Ми ним задоволені. Він демонструє нашу відданість роботі, прозорість ведення бізнесу та законослухняність», – сказав Борис Марков, генеральний директор корпорації «АТБ».

Рекорд з товарообігу став подвійним

«АТБ» системно впроваджує інноваційні технології й оптимізує бізнеси-процеси. Це дозволяє постійно збільшувати показники. Так, за рік товарообіг мережі виріс на 22,4% – до 126,8 млрд грн. (включаючи ПДВ). Цікаво, що в такий спосіб повторили торішній рекорд: у 2018-му показник становив 103,9 млрд грн. проти 80,2 млрд грн. в 2017-му. Компанія створила одну з найбільш розгалужених логістичних інфраструктур у країні. Цілодобово працюють близько десяти мультитемпературних складських центрів європейського зразка та чималий вантажний автопарк (7 колон). Корпорація «АТБ» на даний момент володіє чотирма власними торговими марками, що належать до всіх цінових категорій. Преміальний сегмент у дискаунтерах представлений ТМ «De Luxe Foods & Goods Selected», середній плюс – «Спецзамовлення “АТБ”», середній – ТМ «Своя лінія». Найбільш демократичні ціни пропонує ТМ «Розумний вибір». Чітке планування та координація товаропотоку дозволяють вчасно доставляти більш як 3,5 тис. найменувань якісних товарів, що становлять асортимент кожного дискаунтера «АТБ», у всі куточки України.

Розширення географії: країна одержала 6 тисяч нових робочих місць

За підсумками року компанія «АТБ» підтвердила звання одного з найбільших роботодавців країни: було створено понад 6 тисяч робочих місць, у тому числі й у нашому місті. Розширюючи карту присутності, лідер ритейлу сьогодні пропонує стабільну роботу, гідну зарплату, безоплатне професійне навчання більш ніж 64 тис. громадян, що дає їм упевненість у завтрашньому дні. Ці цифри постійно зростають. Торік прийняли перших клієнтів 88 нових дискаунтерів мережі (у 2018-му було побудовано 80 магазинів), а в 41 маркеті провели модернізацію. Важливо, що багато нових робочих місць з’явилося в невеликих населених пунктах, де це має серйозне соціальне значення та підсилює фінансову незалежність територіальних громад. Як бачимо, минулий рік для лідера галузі ритейлу став надзвичайно знаковим і рекордним. На аналогічні результати можна сподіватися й у 2020-му, адже динамічний розвиток є складовою загальної стратегії «АТБ».

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також