П’ятий полігон в селі Підгірці: потрібна рекультивація

1 жовтня 2018 року, згідно з рішенням Київради, повинен закритися Полігон №5 твердих побутових відходів (ТПВ) в селі Підгірці Київської області

Фахівці-екологи та представники громадськості, у яких було бажання розібратися в особливостях процесу захоронення відходів, стверджують, що закрити найбільший в Україні сміттєвий полігон – не означає всього лише закрити його для сміттєвозів.

Як заявив голова київського культурно-екологічного центру Володимир Борейко, рішення Київради, яким депутати хотіли просто закрити полігон до першого жовтня 2018 року, є популізмом.

Так за хронологією подій, 14 вересня полігон №5 атакували невідомі особи з вимогою закрити його зараз і назавжди. А минулого тижня керівництво ПрАТ «Київспецтранс» презентувало бачення етапів і термінів закриття полігону для представників громад сусідніх з полігоном сіл.

Серед основних етапів проекту, розрахованого на два роки, заплановано наступне: реконструкція полігону, закриття та рекультивація першої карти (черги), збільшення потужностей фільтрувального обладнання, дегазація, закриття другої карти (черги) і остаточна рекультивація.

«Зараз не стоїть питання закривати чи ні Полігон №5. Питання лише в тому, як після закриття залишити полігон екологічно безпечним», – відзначає Андрій Грущинський, голова правління ПрАТ «Київспецтранс».

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також