На Байковому цвинтарі замінять червону огорожу за 22 мільйони

    -

Новини Києва

Як відомо, огорожа з цегли знаходиться в аварійному стані вже більше десятка років. Наразі київська влада вирішила провести реконструкцію за 22 мільйони гривень. 

Знамениту стародавню огорожу Байкового кладовища можуть розібрати, а замість неї побудувати нову. Кияни хвилюються, що відомий некрополь позбудеться одного зі своїх символів. Приводом для занепокоєння став оголошений минулого тижня тендер на проведення капремонту цвинтарної огорожі.

На вулиці Байковій, що розділяє цвинтар на дві частини, цегляна споруда в багатьох місцях обвалилася. Прямо над парканом нависають старі могили. Як кажуть кияни, ходити тут небезпечно, адже цеглини подекуда падають прямо під ноги.

У поганому стані знаходяться також вхідні групи в різні сектори кладовища. Наприклад, чавунні так звані католицькі ворота поіржавіли, а в окремих місцях повивалювалися цеглини та зруйновано ліплення. У Ритуальній службі при КМДА пояснюють, що паркан цвинтаря в аварійному стані вже більше десятка років. Ще у 2002 році спецкомісія при КМДА рекомендувала його замінити.

Зокрема, за існуючою інформацією, заміні підлягає весь паркан по непарній стороні вул. Байкової та 64-метрова ділянка по парній стороні від адмінбудівлі в сторону вул. Грінченка.

«Нова підпірна конструкція буде зроблена з паль, залізобетонних і цегляних матеріалів з урахуванням навантаження – вона повинна забезпечити стійкість схилів з похованнями та захистити від зсувів. Верхня частина огорожі запроєктована з клінкерної цегли, за зразком існуючої кладки. Нижня частина із залізобетону буде облицьована клінкерною плиткою для збереження єдиного архітектурного стилю», – пояснюють у службі.

Роботи по заміні огорожі триватимуть 12 місяців. Заявлено ​​кошторис – 22 млн грн. Вхідні групи Байкового поки чіпати не будуть – це об’єкти архітектури і монументального мистецтва.

Цікаво: після демонтажу паркану 326 тонн старої цегли може забрати будь-який охочий за умови самовивозу (інакше все відправиться на звалище). Але таких напевно буде небагато, адже забирати додому що-небудь з кладовищ вважається поганою прикметою. 

Відому всім цегляну стіну червоного кольору почали будувати в 1880-х роках, коли Байкове кладовище розділили на Нове та Старе. Нове отримало огорожу з трьома декорованими воротами: православними, католицькими та лютеранськими. До наших днів від огорожі кінця ХІХ століття збереглися всі ворота і кілька десятків метрів стіни з мереживними чавунними ґратами. Решту паркану було добудовано вже в XX столітті.


«Столичний регіон» раніше повідомляв про оновлену зелену зону біля Броварів.

‡авантаженнЯ...

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також