Коли відремонтують дороги Київщини?

 

За останній рік критично загострилася ситуація з аварійним станом доріг. Одна з найбільш проблемних ділянок – навколо Українки. На сьогодні Плютовська траса (від Українки до повороту на Київ), Обухівська траса (від Українки до переїзду) і ділянка дороги в напрямку Трипілля перетворилися в один суцільний кошмар для автомобілістів, а виїзди з Українки виявилися заблокованими на усіх напрямках.
До проблематики доріг в Обухівському районі ще в минулому році підключилося районне та обласне керівництво. На прохання місцевих жителів до вирішення проблеми долучився народний депутат Ігор Кононенко, який неодноразово звертався до профільних департаментів і при його безпосередньому сприянні було розпочато ремонт аварійних ділянок доріг.

На жаль, у зв’язку із зміною законодавства змінився балансоутримувач доріг місцевого значення і продовження ремонту не відновилося відразу після настання відповідного температурного режиму. Ця ситуація сколихнула чергову хвилю невдоволення автомобілістів Обухівського району, тому журналісти «Голосу Київщини» з’ясували обставини, поговоривши з директором департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної держадміністрації Сергієм Золіним, у відомстві якого знаходяться дороги Обухівського району. Інтерв’ю проводилося безпосередньо на аварійній ділянці дороги між Обуховом і Українкою, куди Золін приїхав на прохання місцевих журналістів.

 

– Що саме змінилося в законодавстві та в чиєму відомстві зараз знаходяться ці дороги?
– З 01.01.2018 року в рамках децентралізації всі дороги загального користування місцевого значення були передані оперативному управлінню обласних держадміністрацій. У Київській області їх передали департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства. З цього ж часу департамент регіонального розвитку здійснює управління цими дорогами і несе за них відповідальність.

– З чим пов’язана затримка ремонту і коли він продовжиться?
– У зв’язку з тим, що змінився балансоутримувач доріг, відповідно змінився замовник ремонтних робіт. У минулому році замовником виступала служба автомобільних доріг у Київській області, а з цього року замовником став департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства. Для забезпечення проведення всіх необхідних робіт, ми замовили коригування цього проекту, адже за цей час встигли змінитися ціни на матеріально-технічні ресурси і змінився розмір мінімальної заробітної плати. Відразу після отримання проектної документації ми почнемо процедуру закупівель і визначимо виконавця робіт через тендер. Орієнтовно це займе близько двох місяців: за два тижні проектна організація відкоригує проект і 50 днів займе процедура відкритих торгів.

– Який саме вид ремонту здійснюється на цих ділянках доріг?
– Зараз на Обухівській, Плютовській і Трипільській дорогах здійснюється аварійний ремонт з експлуатаційного утримання, тобто ямковий ремонт аварійних ділянок. Потім там буде проведено поточний середній ремонт (фрезерування з укладанням нового шару асфальтного покриття). Для цих цілей держава вже передала на баланс обласного бюджету 53 млн грн.

– Ким буде здійснюватися контроль за ходом виконання робіт?
– Контроль якості виконання ремонтних робіт знаходиться в зоні відповідальності замовника – департаменту регіонального розвитку житлово-комунального господарства: технічний нагляд з боку замовника та авторський нагляд з боку автора проекту. Є багато механізмів контролю аж до припинення виконання робіт до усунення виявлених недоліків. Залежно від виду та обсягу робіт, відповідно до норм ДБН, гарантійний термін ремонту становить від трьох до восьми років. Обслуговування та утримання цих доріг теж здійснюється нашим департаментом. Саме в рамках експлуатаційного утримання ми й проводимо зараз ці роботи.

– Яким чином може здійснюватися громадський контроль за ходом ремонтних робіт?
– Ми вітаємо активну співпрацю з громадськістю. На жаль, наші фахівці дуже завантажені роботою і не завжди можуть оперативно відстежити і відреагувати на кожну проблему, тому своєчасне інформування департаменту місцевими жителями дуже нам допомагає. Не обов’язково треба подавати зауваження в письмовій формі. Достатньо зателефонувати в нашу диспетчерську службу та повідомити про проблему. Ваша заявка буде зафіксована і дійде до виконавця робіт. Таким чином, ми матимемо подвійний контроль за якістю виконання робіт: з нашого боку, як замовників, і з боку громадськості, як користувачів. Можна телефонувати навіть у нашу приймальню за номером 206-74-91.

Ви можете назвати приблизні терміни закінчення ремонтних робіт?
– Ремонт дорожнього покриття буде проводитись одночасно на всіх напрямках, і ми розраховуємо завершити його до вересня.

– Як ви, як фахівець, оцінюєте нинішній стан доріг навколо Українки?
– Я вважаю його жахливим, але якщо говорити про цю ділянку, то така масштабна ямковість сталася тому, що в минулому році підрядна організація провела тут фрезерування і зняла верхній шар дороги. Найближчим часом ремонт продовжиться і все буде виправлено.

– Що ви можете сказати про стан доріг у всій Київській області? Ви можете підтвердити, що в нас надто плачевна ситуація?
– Я б так не сказав. У порівнянні з іншими областями в Київській області не найбільш критична ситуація. Насправді, цим дорогам загального користування місцевого значення протягом майже 20 років практично не приділялося уваги. Тільки завдяки митному експерименту, який був запроваджений державою в минулому році, обласні бюджети отримали кошти, які можна було спрямувати на проведення поточних середніх ремонтів. До цього гроші в основному виділялися через систему Укравтодору на дороги державного значення. З наступного року ми плануємо взагалі відмовитися від поточного середнього ремонту і робити тільки капітальні ремонти.

Повний текст інтерв’ю читайте у газеті «Голос Київщини»

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також