Експерт розповів, чому кияни платитимуть за опалення менше

У січні мешканці Києва отримають платіжки з меншими рахунками на оплату за тепло – приблизно на 22-23 відсотки, так пообіцяв нещодавно мер столиці Віталій Кличко. Було це зниження тарифів економічним або політичним, розповів політичний експерт Валерій Колочко в програмі «Київ. Вголос», що виходить на радіо «Київ FM».

У «тарифної історії» дуже багато політики, вважає аналітик. Також він зазначив, що тарифи в столиці не найвищі в Україні. Валерій Колочко нагадав, що взагалі історія зі зниженням тарифів почалася з передвиборчої обіцянки нової влади.

«Та не так все просто, як їм думалося спочатку. Вони навіть вважали за необхідне прийняття додаткового закону, яким би можна було врегулювати питання зменшення тарифів. Але я хочу нагадати тим чиновникам,  в статті 17 закону України про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, є пункт 11.8 про те, що якщо протягом терміну, кратному кварталу (3, 6 або 9 місяців), змінюються ціни на зокрема природний газ,  і це призводить до загально тарифних змін більш ніж на 2% від встановленого рівня, НКРЕКП може ухвалити рішення про коригування показників, які, власне, і впливають на ціноутворення, на тарифи. Згадаємо, що уряд постійно звітував, що ціна на газ зменшується. Тому НКРЕКП могла ухвалити рішення про зменшення тарифів за власною ініціативою. До речі, КМДА не має впливу на компанії, що не є її власністю. Але потрібна була піар-складова. І тепер виникає питання: чому саме зараз? Хочу нагадати про скандал, який виник між мерією Києва і офісом президента про те, чи може Кличко очолювати КМДА. На цьому тлі київська мерія просто не могла не ухвалити рішення про зниження тарифів».

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на  телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Також під час ефіру говорили про рейтинги кандидатів на посаду мера Києва на майбутніх виборах і що може на них вплинути.

«По правді кажучи, у Кличка ще не все втрачено, – сказав експерт. – Якщо протягом останнього року його каденції мер буде не тільки декларувати новий генеральний план столиці, а припиняти незаконні забудови, займатися розвитком транспортних розв’язок, адже, наприклад, все ніяк не добудують Подільський міст, за Кличко не відкрито жодної нової станції метро, то він ще може мати шанс».

Слухайте програму «Київ. Вголос» по буднях на радіо «Київ FM».

Раніше «Столичний регіон» повідомляв, що депутати Київради зіграють у «Колесо фортуни».

Хочеш розуміти, що дійсно відбувається навколо? Підписуйся на  телеграм-канал  t.me/stolychnyiregion

Коментарі

    Avatar for Быкова Валентина

    Катерина

    За довгий час у Києві тепла зима, не треба витрачати багато енергії на опалення для населення. А нам втюхують шось про зменшення вартості у квитанціях. Це ж логічно, що треба зменшувати. Цю новину все місяць як мусолять! А от про те, що після Майдану тарифи офігеть як виросли – то мовчать. Що в 2016-2017 опалювальний сезон за опалення маленької трьошки у платіжці була сума як дві мінімалки – то новини всі мовчали! А тут бач, яка влада в нас щедра!!! Щось там перерахувала! Це схоже на “штіль пєрєд бурєй”…

Залиште коментар

Читайте також