У Києві встановлять нові пам’ятні знаки та меморіальні дошки

На фасадах будинків Києва буде додатково встановлено п’ять нових меморіальних дошок.

Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація на своєму сайті. У мерії підкреслюють, що всі дошки та пам’ятні знаки будуть встановлені за позабюджетні кошти. Зокрема, у Києві облаштують пам’ятні знаки біля будинків, у яких в лютому-серпні 1919 року в місті Києві розташовувались катівні більшовицької «ЧК». Вони будуть встановлені за адресами: вул. Пушкінська, 25; вул. Садова, 5/15; вул. Інститутська, 20/8; вул. Пилипа Орлика, 3 та вул. Липська, 16.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на  телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

на фасаді будівлі Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого (вул. Ярославів Вал, 40) буде встановлено меморіальну дошку на честь видатного вченого-науковця, організатора театральної справи, академіка, професора, доктора наук, заслуженого діяча науки України Безгіна Ігоря Дмитровича.

Нова меморіальна дошка на честь видатного українського співака, народного артиста України, режисера, педагога, Героя України, почесного громадянина м. Києва Гнатюка Дмитра Михайловича буде встановлена на фасаді будинку, де він проживав, на вул. Станіславського, 3.

Прохання Національної академії наук України щодо встановлення меморіальної дошки на честь видатного українського фізика в галузі оптики, спектроскопії та фізики твердого тіла, академіка НАН України Михайла Павловича Лисиці на фасаді будівлі Інституту фізики напівпровідників ім. В. Є. Лашкарьова НАН України на просп. Науки, 45 було підтримано рішенням комісії.

Ще одна меморіальна дошка на честь учасника антитерористичної операції, який загинув на сході України, Куцмая Вячеслава Васильовича буде встановлена на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 46 на вул. Василенка, 10.

Звернення Національної академії аграрних наук України щодо встановлення меморіальної дошки на честь професора, ученого в галузі аграрних наук Тюленєва Миколи Олександровича на фасаді будівлі Інституту водних проблем і меліорації НААН України на вул. Васильківській, 37 було підтримано рішенням комісії з перейменувань.

Раніше «Столичний регіон» повідомляв, що київська влада вирішила встановити в столиці 12 нових меморіальних дощок.

Хочеш розуміти, що дійсно відбувається навколо? Підписуйся на  телеграм-канал  t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також