У Києві розкажуть про династію колекціонерів Терещенків

У Національному музеї «Київська картинна галерея» у листопаді та грудні пройде цикл лекцій «Нікола та Федір Терещенки: становлення династії колекціонерів».

Про це повідомляє сторінка події у соціальній мережі. Слухачі дізнаються про дати, пов’язані з життям та діяльністю славетних київських промисловців, меценатів і колекціонерів. Саме брати Нікола та Федір Терещенки започаткували сімейну традицію збирання творів мистецтва. У 1920-ті роки живопис, графіка й скульптура російських та українських митців з їхньої великої родинної колекції стали частиною художніх зібрань новоутвореної Картинної галереї та інших музеїв України. Брати Терещенки переважно колекціонували картини художників-представників Товариства пересувних художніх виставок і салонного академізму.

Цікавим розділом експозиції є добірка архівних фото інтер’єрів особняків Ніколи Терещенка на бульварі Тараса Шевченка, 12 та Федора Терещенка на вулиці Терещенківській, 9. Світлини не лише підіймають завісу над приватним життям меценатів, а й унаочнюють для глядачів умови побутування художніх творів у їхніх оселях. Залучені в коментарях до фото документи дозволять розширити уявлення про взаємозв’язки Терещенків з художниками та історію створення колекцій.

Відкриття відбудеться 8 листопада о 17.00. Виставка працюватиме щоденно з 10-00 до 18-00. Вихідні: понеділок, четвер.

Раніше «Столичний регіон» повідомляв, що у Києві безкоштовно запрошують на виставку всесвітньовідомого митця.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також