У Києві оцифрують пам’ятки архітектури, щоб врятувати старі об’єкти

Українська компанія EverScan і проект Мапа реновації запустили соціальну ініціативу 3D-сканування пам’ятників архітектури Києва за допомогою технології лазерного сканування.

Головна мета ініціативи – зберегти історичні будівлі. Фахівці Мапи реновації розробляють інтерактивну карту старих споруд, які знаходяться в зоні ризику, а також відстежують їх подальшу долю. Наприклад, у Шевченківському районі столиці активісти проекту знайшли близько 200 подібних об’єктів, хоча по документах їх не більше 25.

При цьому компанія EverScan буде переносити існуючі об’єкти в цифровий вигляд, використовуючи технології лазерного сканування. Вони дозволяють зберегти не тільки фотографії та історію будівель, але і цифровий вигляд фасадів для реставрацій і реконструкцій.

Першою планують відсканувати садибу Сікорського на вулиці Ярославів Вал, 15б. Компанії планують перевести в цифровий вигляд десять об’єктів до кінця 2019 року. Оброблена інформація буде розміщена у відкритому доступі на порталі Мапа реновації.

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про локації, на яких знімали відомий серіал у столиці.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також