Світ відзначає День свободи преси

 

Сьогодні, 3 травня, світова спільнота відзначає Всесвітній день свободи преси. Свято відзначається, починаючи з 1993 року, з ініціативи Генеральної конференції ЮНЕСКО за підтримки Генеральної Асамблеї ООН. Саме 3 травня 1991 року в столиці Намібії було підписано “Віндхукську декларацію”, у якій містився заклик до урядів держав усього світу забезпечити свободу преси та її демократичний характер.

Кожного року під егідою ЮНЕСКО проходить міжнародна конференція присвячена Всесвітньому дню свободи преси. Але у зв’язку з пандемією COVID-19 було прийнято рішення відкласти цей форум. Спочатку він мав проходити з 22 по 24 квітня в межах Всесвітнього форуму в Гаазі, Нідерланди. Нові строки Конференції – 18-20 жовтня.

До Всесвітнього дня свободи преси міжнародна організація “Репортери без кордонів” публікує щорічну доповідь – Індекс свободи преси. Ця доповідь аналізує стан свободи преси та Інтернету у 180 країнах світу. На сьогодні Україна посідає 96 місце, що на шість позицій вище, ніж у 2019 р., коли Україна була 102-ю.

Співробітники “Столичного регіону” долучаються до поздоровлень і бажають кожному, хто залучений до журналістської сфери, здоров’я, наполегливості, терпіння та неосяжного бажання доносити до людей чесну та зрозумілу інформацію.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що День 1 Травня святкують у понад 80 країнах.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

‡авантаженнЯ...

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також