Подарунки вчителям: подяка чи пережиток?

 

Кожного року батьки учнів збираються та вирішують, що саме дарувати вчителям. Але багато хто проти такої форми “подяки”, деякі навіть натякають на корупцію. Ми вирішили спитати у відомих людей, що вони думають з цього приводу.

Олексій Бланар, Шеф-редактор “Дизель шоу”, батько трьох дітей.

Мої діти навчаються у школі, де подарунки вчителям суворо заборонені. Навіть квіти. Не знаю, напевно, вчителі отримують таку зарплатню, що самі собі в змозі купити подарунки. А, можливо, їхня мета у школі все ж таки навчити дітей, а не отримати подарунок.

Раніше, у звичайній школі, це завжди було проблемою – батьківський комітет збирав гроші, вчителі замовляли подарунки, батьки сварилися і т.д. От і порівняйте.

Письменниця Ірен Роздобудько, автор трьох десятків книг, зокрема дитячих, мама.

Коли донька навчалася, я не робила подарунків. Хоча (згадала) дарувала книжки – свої. Пам’ятаю, що моя матуся за мої дикі прогули носила сервізи в 80-х роках. Нині я б дарувала, але не квіти, а каву, цукерки, книги.

Анастасія Малова-Гердт, соціальна діячка, стратегічний мрійник, архітектор бізнес-систем, мати чотирьох дітей.

Я проти подарунків вчителям від батьків. Ми не даруємо подарунків будівельникам чи іншим фахівцям. Деяким вчителям ніяково приймати подарунки. Вважають що потім вони зобов’язані перед батьками.

Лала Тарапакіна, поет, лідер соціальних проєктів «12 Вартових», «Знайдено в Україні», мати двох доньок

До подарунків вчителям добре ставлюсь. Вдалий подарунок саме на День Вчителя, на мій погляд, щось пов’язане з професією. Хоча б умовно. Я люблю дарувати квитки на тренінг, лекцію, майстер-клас, або взагалі в кіно – з відкритою датою.

Вікторія Чирва, журналіст, мама трьох хлопців

Я – за подарунки вчителям, наприклад, на день народження або професійні свята. Причому вважаю, що це має бути колективний подарунок, а не 30 наборів кулькових ручок «від себе». Бо від усього класу можна подарувати щось справді коштовне та потрібне. Це аж ніяк не хабар та не підлабузництво, а знак подяки педагогу за його терпіння та добре ставлення до дітей. Єдине, що мене обурює, коли вчитель замовляє коштовні подарунки – типу «айфона» або «ноутбука» (знаю такі випадки). Це відбиває будь-яке бажання вітати вчителя.

Прекрасний подарунок – квитки до театру на хороші місця (або на концерт), які вчитель із скромною зарплатнею не може собі дозволити. Не зайвими будуть і квіти, але бажано не зрізаний букет, а у горщику – вони нині теж достатньо дорогі і не кожен вчитель може дозволити собі орхідею чи щось подібне. Особисто я дарувала вчителям «хендмейд» – речі, зроблені власними руками, як на мене, цінуються найбільше.

Катерина Городнича, редактор espreso.tv, блогер культурної сфери, мати

Я за свободу волі в будь-якому проявленні. Там, де є нав’язування, виникає автоматичний спротив. Тобто, якщо, скажімо, це улюблена вчителька, і дитина разом з батьками по-справжньому вдячні їй, то вони можуть собі дозволити квіти, або навіть подарунок. Але це не має бути централізованим організованим процесом. А тим більше, абсолютно неприпустимо, щоб така ініціатива (з віш-лістом) виходила від вчителів або адміністрації школи. Одночасно з тим, індивідуальні подарунки можуть стати засобом корупції. Отже, простіше в межах школи заборонити будь-які подарунки. А вдячність можна виявити, прощаючись з вчителем (після випускного). Але так само індивідуально.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також