На телеканалі «Київ» з’ясували, чому Україні не «світить» кінопремія «Оскар»

На телеканалі «Київ» стартував новий аналітично-інформаційний проект «Сьогодні в світі».

У першому випуску ведучий, відомій українській журналіст, Сергій Смальчук разом з екс-заступником голови Держкіно Сергієм Неретіним розбиралися, чому українському кіно не щастить отримати кінопремію «Оскар». Нагадаємо, що цього року стрічка режисера Нарімана Алієва «Додому» навіть не потрапила до так званого шорт-листа.

Неретін вважає, що український масовий кінематограф ще доволі замолодий для того, щоб отримати цю престижну в світі нагороду.

 «Українське кіно стрімко розвивається лише останні п’ять років. Ми можемо порахувати на пальцях обох рук, скільки стрічок до 2014 року потрапляло до масового прокату.  Звісно,  фільми знімалися, але глядачі їх не бачили».


Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на  телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Сьогодні ситуація змінилася. Наприклад, тільки в лютому на екрани виходить кілька фільмів, а на березень заплановано ще два. Тому, на думку Неретіна, у когось могла з’явитися думка, раз вже почали зніматися стрічки в такій кількості, то ось-ось і «Оскара» отримаємо.

«Будь-який кінопроцес потребує часу для того, щоб з’явилися режисери, оператори, актори, сценаристи, продюсери. Отже, з одного боку, ніби вирує життя українського кіно, з іншого, якщо придивитися уважно, фільмів, які стають помітними і потрапляють до скарбниці вітчизняного кіно, у нас дуже мало».

Крім того, на думку експерта,  фільми, які пропонуються на «Оскар», мають бути зрозумілими для глядачів в усьому світі.  Наприклад, останній лауреат — стрічка «Паразити» – про те, яка зараз  прірва між бідними та багатими. Тема, актуальна для більшості країн.

«Якщо взяти, наприклад, фільм «Додому» — це поки що тільки наша національна проблема. Вона ще не вийшла на всесвітній рівень. Так само як і «Кіборги», і «Донбас». На жаль, на церемонії вручення «Оскару» нічого робити з фільмами, які цікаві лише українському глядачеві. Але потрошку з’являться фільми, які одно разу прорвуться і туди», – сказав екс-заступник колишнього голови Держкіно України.

Дивіться програму «Сьогодні в світі» з ведучим Сергієм Смальчуком щовівторка та щочетверга у прямому ефірі на каналі «Київ».

Раніше «Столичний регіон» повідомляв, що на телеканалі «Київ» з’ясували, чому столиця втратила статус «зеленого місця».

Хочеш розуміти, що дійсно відбувається навколо? Підписуйся на  телеграм-канал  t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також