На телеканалі «Київ» з’ясували, чому столиця втратила статус зеленого міста

Кияни пам’ятають, як колись їх місто вважалося одним з найзеленіших, і за звичкою продовжують цим пишатися. А даремно.

Виявляється, тепер столиця навіть не входить до 25 найзеленіших міст, а спустилася на ганебне 173 місце. Чому це відбувається, з’ясовували в новій програмі «Київleaks», прем’єра якої відбулася на телеканалі «Київ».

Хочеш розуміти, що дійсно відбувається навколо? Підписуйся на  телеграм-канал  t.me/stolychnyiregion

В.о. гендиректора комунального об’єднання «Київзеленбуд» Олексій Король розповів, що зелених місць в місті стало набагато менше за останні роки через забудову. Більш того, будівельні норми не регламентують навіть компенсаційну висадку дерев замість знищених. Цікаво, що, за його словами, з 2005 по 2014 в столиці навіть не займалися облаштуванням парків.

Хочеш розуміти, що дійсно відбувається навколо? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Також говорили в програмі «Київleaks» і про багатостраждальні київські каштани, які в останні роки, за заявами фахівців, не витримують забруднення атмосфери в місті, посипання снігу взимку сіллю, а ще страждають від шкідників та хвороб, і тому почали хворіти і зникати. Якийсь час назад з’явилася інформація, що замість каштанів на Хрещатику висадять платани. Але в минулому році на їх місці посадили не дерева, а кущі ялівцю, які потім теж прибрали. Як пояснив Олексій Король, через заплановану реконструкцю Хрещатика вирішили не витрачати бюджетні гроші на висадку дерев. Проте керівник «Київзеленбуду» запевнив, що в столиці каштани є і будуть. Ось тільки добре себе вони відчувають в лісопаркових зонах, а висаджувати вздовж трас, на алеях їх не можна, і потрібно віддати перевагу іншим породам дерев, більш стійких.

Дивіться програму «Київleaks» з ведучим Максимом Прокопенко по вівторках і четвергах на телеканалі «Київ».
Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на  телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також