На телеканалі «Київ» розповіли, як встановити лічильник в будинку замість вкраденого

У черговій програмі «Київрада», що виходить по п’ятницях на телеканалі «Київ», кияни зустрічалися з депутатом Ярославом Горбуновим, який є членом постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

За дві години прямого ефіру розглядалися дуже різні теми — від створення археологічного музею на Поштовій площі до заміни вкрадених загальнобудинкових лічильників в Дніпровському районі столиці  чи на закриття цілодобових «наливайок», що заважають жити мешканцям.

Кияни, напевно, знають про баталії, що вже декілька років точаться навколо відкритих під час будівництва ТРЦ на Поштовій археологічних артефактів. Спеціалісти вважають, що було знайдено  квартал середньовічного міста XI-XII століть, вулицю XVII-XVIII століть, поховання, монети різних епох. Активісти вимагали створити музей на місці знахідок і розірвати договір із забудовником. Натомість останній пропонував таки побудувати ТРЦ, виділивши під музей лише частину приміщення на одному з поверхів. Зі слів учасниці програми «Київрада», активістки організації «Громадський рух «Почайна», Ганни Гончарової, якщо в першому читанні депутати проголосували за припинення забудови, то чомусь до другого читання дійшов інший проект — про створення лише музейною простору в межах ТРЦ.

«Це було схоже на якесь шулерство», – обурюється Ганна. І лише п’ятеро депутатів, серед яких був й Горбунов, проголосували проти другого варіанту проекту. Та як виявилося під час прямого ефіру, Ярослав Горбунов все одно вважає, що доведеться досягнути якогось компромісу в цьому питанні, в іншому випадку місту доведеться виплатити забудовнику мільйони гривень. Тож будемо і надалі слідкувати за перебігом подій.

Ще одна болюча проблема столиці — незаконні забудови, а саме — так звані афери Войцеховського. Нагадаємо, що 2016 року Анатолія Войцеховського звинувачували у тому, що його компанії вели забудову 42 об’єктів фактично без дозвільних документів. На ефір програми «Київрада» прийшли кияни, що вклади гроші в омріяні квадратні метри, які вони, цілком можливо, ніколи так і не отримають.

«Це питання не тривіальне. Зібралися фахівці з різних галузей, які намагаються його вирішити. Тому що на сьогодні в межах законодавчого поля немає прямої доріжки аби отримати результат. Фактично то була фінансова піраміда, забудовник брав гроші, які використовував в тому числі на хабарі. А ми зупинили появу нових таких скандальних забудов», – розказує Горбунов.

Також киян дуже хвилює встановлення лічильників на будинках замість вкрадених. Виявляться, тільки в Дніпровському районі було викрадено їх понад 20. Наприклад, мешканці будинку по вулиці Соборності 7а вже три роки вимагають встановлення нового. Та на всі скарги отримали відповідь, що це проблема тільки приватного власнику, тобто самих мешканців. «Київтеплоенерго» виділено 50 мільйонів гривень на заміну викрадених лічильників. І ми переправимо всі заяви, що надійшли від вас», – пообіцяв депутат з вирішенням проблеми на Соборній 7а.

Дивиться програму «Київрада» по п’ятницях о 17:00. Наступного разу знімальна група вирушає на Печерськ, у 74 виборчий округ, де зустрінеться з депутаткою Аллою Шлапак.

Раніше «Столичний регіон» повідомляв, що телеканал «Київ» запустив проект, де кияни обговорюватимуть найболючіші проблеми

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також