На Київщині пройшов перший Всеукраїнський фестиваль виконавців на народних інструментах

 

Минулими вихідними у м.Українка (Обухівський район, Київська область) пройшов перший конкурс-фестиваль виконавців на народних інструментах «Неопалима Купина», присвячений творчості славетного Обухівчанина, поета, композитора і музиканта Анатолія Кондрашевського.

 

Понад 100 колективів  із Київської області та інших куточків України з’їхались до міста, аби показати свої вміння та таланти, згадати творчість великого земляка, і дати можливість цінителям народної музики доторкнутись до прекрасного, відчути народні традиції, насолодитись справжніми, живими звуками бандури, сопілки, баяну, кобзи.

Головна організаторка та ініціатор музичного дійства Валентина Скляр-Кондрашевська (дружина Анатолія Кондрашевського) зізнається, що ідею проведення такого фестивалю саме в Українці, де жив і творив музикант, вона виношувала дуже давно.

«Так склались обставини, що тільки у цьому році ми змогли втілити прекрасну ідею у життя. Щороку ми проводимо концерти памяті А. Кондрашевського, а сьогодні відбулось те, про що я мріяла багато років. Але в мене є ще одна заповітна мрія – я хочу, щоб цей конкурс став традицією, щоб до нашого міста з’їжджалась уся Україна, щоб усі знали про цей фестиваль і відроджували наші традиції разом із нами! Народне інструментальне мистецтво – це наше коріння, це пам’ять про те, хто ми, і звідки!», – розповіла пані Валентина.

Протягом усього дня  поважне журі, на чолі із народним артистом України, лауреатом Державної премії імені Тараса Шевченка Віктором Гуцалом прослуховувало конкурсантів, серед виступів яких лунали і сольні номери, і колективні.

«Сьогодні тут панує чудова святкова атмосфера. І добре, що серед учасників фестивалю – і початківці, і більш досвідчені інструменталісти – ми бачимо добру перспективу того, що в Україні зростають талановиті майбутні музиканти. Масовість заходу вражає, і водночас – тішить, бо народні інструменти потрібно цінувати, дбати про них і популяризувати. Адже все починалось із народної музики, і ми повинні відроджувати її», – зазначив Віктор Омелянович.

 

Завершення фестивалю увінчалось гала-концертом та нагородженням переможців. Гран-Прі отримав ансамбль комунального закладу Київської обласної ради «Київський коледж музичного мистецтва». Але усі учасники конкурсу поїхали із чудовим настроєм та враженнями, адже найголовнішим призом для справжнього музиканта є вдячність і бурхливі оплески слухачів.

«Ми вперше приїхали сюди, і це наш перший фестиваль, то ж хочу подякувати організаторам за таку добру, чудову ініціативу. Діти дуже задоволені, що мали можливість показати себе. Особисто мені любов до народних інструментів ще в дитинстві прищепив мій тато, бо і сам любив грати на бандурі, а тепер я з радістю ділюсь цією любов’ю з нашими дітками. Народні інструменти не так вже й легко вивчати, але це така необхідна, велика справа шанувати наші традиції», – поділилась наприкінці заходу керівник ансамблю бандуристів «Вишневий цвіт» із міста Богуслав, Світлана Задоя.

Всеукраїнський конкурс-фестиваль виконавців на народних інструментах «Неопалима Купина» – це не тільки музичний захід, а й яскравий доказ того, що у нашій країні не втрачається зв’язок часів і поколінь, і що символи нашого співочого, музичного народу, ніколи не перестануть лунати.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також