Літературний фестиваль «Книжковий Арсенал»: запрошує Київ

 

Літературний фестиваль «Книжковий Арсенал» в цьому році триватиме з 30 травня по 3 червня в «Мистецькому Арсеналі»

Близько 200 українських письменників і 100 гостей з 31 країн світу – це все про масштаб «Книжкового арсеналу», який відбудеться з 30 травня по 3 червня.

«Книжковий арсенал» – це інтелектуальна подія країни, яке об’єднує літературу та мистецтво. Понад 150 видавництв і нішевих проектів представлять свої найкращі новинки, а дизайнери, ілюстратори, художники – виставкові проекти.

Якщо в минулі роки на фестивалі говорили про літературу під час війни, а також про сміх за часів кризи, то в цьому році кураторська команда фестивалю пропонує заглянути в майбутнє. Фокус-тема фестивалю – «Проект майбутнього».

Про що людство мріє далі? Яким буде майбутній світовий порядок, які шанси у демократії перед лицем гібридних викликів? Як протистояти дегуманізації в часи змін? Чи здатні сучасні технології створити (понад) людини? На ці та інші питання шукатимуть відповіді під час фестивалю.

На фестивалі представлять спеціальні проекти, пов’язані з сучасними технологіями, змінами в читацьких практиках, новими можливостями для споглядання, відчуття, переживання і проживання історій. Поєднання сторітеллінга, VR і ілюстрацій будуть втілені в проекті Out of Sight (Нідерланди), Goethe Institut в Україні і Франкфуртський книжковий ярмарок представлять «Перевтілення» Франца Кафки у віртуальній реальності, а екскурсія по віртуальному приміщенню модернізованої київської бібліотеки ім. Костомарова за допомогою VR-окулярів дозволить представити публічні простору майбутнього.

Однією з помітних локацій фестивалю стане «Кафе майбутнього», де каву для відвідувачів буде готувати робот.

Серед зарубіжних гостей в цьому році:

  • експерт ЮНЕСКО і директор Паризького інституту практичної філософії, один з найвідоміших в світі фахівців з дитячого розвитку Оскар Бренифье (Франція);
  • поет, перекладач і правозахисник, один із засновників Литовської Гельсінкської групи, професор слов’янських мов і літератур в Єльському університеті Венцлова (Литва) та інші.

Спеціальний гість «Книжкового Арсеналу» – Братиславський книжковий фестиваль (BRaK). За кураторства Петера Михалека (Словаччина), BRaK представляє в рамках фестивалю унікальну програму читань, публічних розмов і заходів. Серед учасників програми – один з найпомітніших письменників молодого покоління Словаччини Міхал Гворецкі, чия найновіша книга «Троль» готується до видання в українському перекладі.

Цього року музична програма представлена ​​фестивалем Next sound, що пропагує розвиток усього різноманіття Діджитал-мистецтва в поєднанні з прогресивною і експериментальною музикою, залученням органів почуттів, і пройде за участю художників з Франції, Німеччини, Австрії, України.

Квитки можна купити безпосередньо в касі Мистецького Арсеналу або онлайн.

Вартість квитків:

  • повний квиток 60 гривень;
  • пільговий квиток 30 гривень;
  • сімейний квиток 130 гривень.

Право на пільговий квиток мають (при наявності дійсного посвідчення): пенсіонери, школярі у віці від 12 років, студенти. Сімейний квиток розрахований на двох дорослих і одного-трьох дітей у віці від 12 років.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також