Гостей Києва в «Жулянах» зустрічатиме Ігор Сікорський

У Києві біля аеропорту «Жуляни» встановлюють пам’ятник видатному киянину Ігорю Сікорському. Про це повідомив київський міський голова на сторінці Кличко – мер в Facebook.

«За кілька днів ми відкриємо в столиці пам’ятник одному з найвидатніших киян – всесвітньо відомому авіаконструктору Ігорю Сікорському», – написав він.

Пам’ятник вже встановлюють біля аеропорту, що тепер носить ім’я Сікорського (колишній аеропорт «Жуляни»).

Роботи зі створення пам’ятника велися за підтримки меценатів.

Автор монументу – відомий архітектор Володимир Журавель, який створив скульптурну композицію «Діти, що запускають кораблики» на Поштовій площі та пам’ятник Іллі Муромцю.

«Скульптура Сікорського, яку незабаром усі побачать, виготовлена з бронзи, вкритої темно-зеленою патиною. Стоятиме фігура авіаконструктора на стилізованій гранітній напівсфері. Загальна висота пам’ятника з постаментом буде 7,2 м», – уточнюється в повідомленні мера.

Також Кличко наголосив, що місто вже тривалий час добивається того, щоб Міністерство оборони, на балансі якого перебуває будинок Сікорського в Києві, передало його столичній громаді. Наразі приміщення знаходиться в дуже занедбаному стані і потребує реставрації.

Друзі! За кілька днів ми відкриємо в столиці пам’ятник одному з найвидатніших киян – всесвітньо відомому авіаконструктору Ігорю Сікорському.Пам’ятник, виготовлений за підтримки меценатів, вже встановлюють біля аеропорту, що тепер носить ім’я Сікорського (колишній аеропорт "Жуляни").Автор монументу – вже відомий киянам архітектор Volodymyr Zhuravel, який створив скульптурну композицію “Діти, що запускають кораблики”, встановлену на Поштовій площі, та пам"ятник Іллі Муромцю. А скульптура Сікорського, яку незабаром усі побачать, виготовлена з бронзи, вкритої темно-зеленою патиною. Стоятиме фігура авіаконструктора на стилізованій гранітній напівсфері. Загальна висота пам’ятника з постаментом буде 7,2 м. Кияни пишаються тим, що перша в світі авіамодель вертикального злету була сконструйована і запущена саме в нашому місті, в дворі садиби на Ярославовому валу, де мешкала тоді родина Сікорських. І, на жаль, досі місто – вже кілька років – добивається, аби Міністерство оборони, на балансі якого перебуває будинок Сікорського, передало його громаді столиці. Аби ми могли відреставрувати занедбане приміщення.

Опубліковано Кличко – мер Субота, 24 серпня 2019 р.

Фото: Facebook/Volodymyr Zhuravel


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що в Києві на Дніпровський набережній з’явиться скульптура «Єднання».

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також