Діана Попова розповіла про програму новорічних свят в Києві

Очільниця департаменту культури КМДА Діана Попова розповіла в програмі «Вголос», яка виходить на «Радіо Київ» з ведучим Олегом Борисовим, що буде відбуватися під час новорічних свят, а також про інші культурні заходи в столиці України. 

Цього року вже традиційно головну ялинку країни буде встановлено на Софійській площі.  При цьому саму площу перетворять на «Чотири королівства» з казки про Лускунчика. А на Контрактовій площі побудують етнічне містечко з українськими народними традиціями.  З 14 грудня стартують новорічні ярмарки. Урочисте відкриття ялинки на Софійській відбудеться 19 січня о 19:00 і почнеться з привітання мера Києва та Святого Миколая. А потім на киян та гостей міста чекає концертна програма за участю Національного академічного оркестру народних інструментів, гурту «Друга ріка» та інших зірок. Загалом на новорічні свята планується шість концертних програм на Софійській та Контрактовій площах.

Також в програмі «Вголос» Діана Попова розповіла про проект встановлення в публічних місцях Києва різних арт-об’єктів. Наприклад, всі добре пам’ятають так звану «синю руку», що кілька місяців знаходилась поряд з колишнім пам’ятником Леніну на бульварі Шевченко — скульптуру румунського митця Богдана Раци. До речі, на початку грудня вона переїхала до Дніпра, порадувавши перед цим жителів Миколаєва. Зараз в Києві на місці «синьої руки» встановлено інший арт-об’єкт, вже українського митця Олексія Золотарьова «Протистояння». «Наступного року ми збираємось продовжувати цей проект, щоб подібні витвори сучасного мистецтва з’являлися в публічному просторі в різних місцях столиці, в тому числі і в «спальних районах», – сказала Діана Попова.

В той же час директорку департаменту культури КМДА турбують прояви вандалізму, коли, наприклад, було пошкоджено подарований флорентійцями монумент Данте або пам’ятник Шолом-Алейхему на Рогнединській.

«Це питання не тільки до охорони, а й до містян. Нам треба ще довго працювати для того, щоб кияни сприймали мистецтво у різних його проявах», – вважає Попова.

Слухайте програму «Вголос» на «Радіо Київ» з понеділка по п’ятницю з 12:00.

Раніше «Столичний регіон» повідомляв, що телеканал «Київ» запустив проєкт, де кияни обговорюватимуть найболючіші проблеми.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також