Експрезидент Віктор Ющенко взяв участь у проєкті щодо традицій бортництва (фото)

Розпочався Національний проєкт зі збереження та популяризації традицій бортництва “Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі”, ініційований Вишгородським історико-культурним заповідником. Про це повідомляє Погляд.

Проєкт, спрямований на популяризацію і збереження традицій  бортництва та бджолярства який об’єднує Київщину, Житомирщину та Рівненщину, було презентовано під час пресконференції, яка відбулася в Київській ОДА.

Учасники заходу звернули увагу на те, що  бортництво відігравало істотну роль у соціально-економічному житті Східної Європи. А в Україні  традиція бортництва існує вже понад тисячу років. Для її популяризації на широкий загал організатори проєкту планують зібрати інформацію з 9 музейних установ України та розмістити її у віртуальному Музеї бортництва.

У межах проєкту також передбачено онлайн-урок для школярів трьох областей, онлайн науково-практична конференція, онлайн фотопроєкт, а також розробка та видання іміджевого фотоальбому з 12 науковими статтями фахівців і інші заходи.

Партнерами проєкту виступили Управління культури і туризму Рівненської ОДА, Вишгородська міська рада, Олевський краєзнавчий музей і Сарненський історико-етнографічний музей.

Підтримали ініціативу Київська, Житомирська та Рівненська обласні держадміністрації.

Зокрема, заступник голови КОДА Дмитро Назаренко зауважив: Київська облдержадміністрація активно долучається до реалізації національного проєкту. Для нас важлива популяризація бортництва, як елементу нематеріальної культурної спадщини та використання його, як об’єкту історико-культурної спадщини національного значення.

Під час пресконференції Президент (2005-2010рр.) Віктор Ющенко, який знається на медоборній тематиці, зауважив, що бортництво розкриває спосіб життя наших дідів-прадідів, а з іншого – бджільництву загалом в Україні приділяється недостатньо уваги.

Дуже прикро відчувати, що з одного боку ми одна з поважних, знаменитих бджолярських країн, а з іншої – закриваємо кафедри бджолярства, не розвиваємо музейну справу. Треба створити пан-національний музей, присвячений зеленому довкіллю, збереженню бджоли, вшануванню бортництва. І тут важлива солідарність, бо такий музей силами однієї інституції або території не зробиш, – підкреслив Ющенко.

Я маю багато речей, які стосуються бортництва – інструментів, є кілька женів (Жень – пристрій для підйому бортника на дерево) , я їх бережу як зіницю, я думаю, що їх загалом в Україні десь два десятки. Для мене це дуже чутлива тема, – зазначив експрезидент.

Міністр культури (2014р., 2016-2019рр.) Євген Нищук підкреслив, що бортництво – це елемент світового збереження екосистеми, і зазначив: Під час пандемії коронавірусу найголовніше, що може протистояти COVID, – це імунітет. А звідки тому імунітету братися, як не від наших цілющих бджіл, які плодоносять з наших чистих трав, рослин і квіток?

За словами проєктного менеджера програми “Інноваційний культурний продукт” УКФ Наталії Бриль, проєкт дуже насичений, навіть попри те, що  що через пандемію всі активності довелося перевести в онлайн-формат.

Ініціатори й учасники проєкту переконані, що просвітницькі матеріали проєкту в перспективі можуть стати основою досьє для номінування традиції до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що на Васильківщині ремонтують розв’язки за технологією ЛЕМС.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також