Українці вимагають відставки Авакова через загибель п’ятирічного хлопчика

П’ятирічний Кирило Тлявов, якому нетверезі поліціянти поцілили в голову з вогнепальної зброї, помер 3 червня у Київському міському центрі дитячої нейрохірургії.

Трагічна подія сталася 31 травня. Спочатку правоохоронці заявили, що хлопчик послизнувся, впав та розбив голову. Втім, на місті події було знайдено гільзи від вогнепальної зброї.

За словами слідчих ДБР, нетверезі правоохоронці розважалися та стріляли по пляшках. Хлопчика із закритою черепно-мозковою травмою, забоєм головного мозку та перелом скроневої кістки доставили у реанімацію місцевої лікарні, а потім – до Київського міського центру дитячої нейрохірургії.

Тут йому зробили складну операцію. За словами бабусі, черепна коробка дитини була роздроблена кулею, яка відрикошетила і застрягла в мозку. Кирилові зробили трепанацію та вичистили осколки, але о пів на восьму вечора він помер.

Громадскість обурена намаганням силовиків захистити «честь однострою» та виправдати п’яних копів, що вбили хлопчика.Біля будівлі МВС ввечері 3 червня відбулась стихійна акція протеста.  До будівлі принесли дитячі іграшки, а на асфальті фарбою з балона написали слово «Вбивці».

Активісти вимагали відставки голови МВС Арсена Авакова, який провалив реформування поліції.

«У цивілізованій державі міністри йдуть у відставку, – написав на своїй сторінці у соцмережі журналіст Юрій Атанов. – Міністр внутрішніх справ Великобританії пішов у відставку через скандал у ЗМІ щодо планів депортувати за два роки 12,8 тис мігрантів. Міністр внутрішніх справ Словаччини пішов з посади через вбивство журналіста. Міністр внутрішніх справ Румунії подав у відставку через корупційний скандал. Міністр МВС Туреччини пішов через теракт. Міністр МВС Франції Брюно Ле Ру пішов у відставку після того, як його викрили у прийомі на роботу до парламенту двох його доньок».

Сьогодні зранку іграшки перед будівлею МВС прибрали, напис змили.

“Спочатку був “рикошет”. Саме такий фейк розповсюджували представники поліції, коли ветеран війни прострелив мені ногу у середмісті Києва. Потім видумали версію “на ґрунті ревнощів”. Ні, не подумайте, слово “ґрунт” в поліції не знають, в оригіналі було “на почві” – суржик наше всьо. Тепер історія з п’ятирічним Кирилом – “сам упав на камінь”. Це все мерзотно і низько. Огидно. В мене немає слів. Огидно від показових відправок на пенсію, огидно від бажання збудувати на чиїсь трагедії свою політичну кар’єру, огидно від псевдореформ і псевдосправедливості” – написав на своїй сторінці у соцмережі Володимир Рунець.

На сьогодні активісти планують акції за покарання п’яних копів та відставку міністра МВС Арсена Авакова у всіх крупних містах України. Вони проходитимуть під гаслом АвакOFF: геть з України.

«Переяслав-Хмельницький: 20:00, Магдебурзького права, 25; Чернівці: 19:00 – Головне управління нац.поліції в Чернівецькій області (Головна,24); Чернігів: 21:00, проспект Перемоги 74; Кропивницький: 19:00, вул.Віктора Чміленка, 41; Львів: 19:00, площа Генерала Григоренка, 3; Харків: 19:00, вул. Жон Мироносиць, 5; Черкаси: 19:00, вул. Смілянська, 57; Маріуполь 19:00, пр. Нахімова, б. 86; Тернопіль: 19:00, Валова вулиця, 11; Дніпро: 19:00, Троїцька вулиця, 20А; Запоріжжя: 18:00, вул. Матросова, 29; Ужгород: 19:30 вул. Ф.Ракоці, 13; Рівне: 19:00, вул.Миколи Хвильового, 2 ;Вінниця: 19:00, Театральна, 10; Херсон: 19:00, вул. К. Гандзюк, 4; Київ: 19:00, вул. Ак.Богомольця, 10; Одеса: 19:00, вул. Єврейська, 12; Луцьк: 19:00, Винниченка, 11» – написав на своїй сторінці у соцмережі активіст Роман Синиця.

На ситуацію також відреагував народний депутат України Мустафа Найем.

“У поліції, як і в суспільстві не всі однакові. У ній працюють як герої, так і негідники. Але суспільство – як і поліція! – вибухає, реагує і оцінює саме злочинні дії правоохоронних органів, навіть якщо вони були допущені помилково або через недбалість.

Перша помилка була допущена чотири роки тому, коли керівництво закрило очі на різні хитрощі співробітників колишньої міліції, яким вдалося обійти переатестацію через рішення судів, ручних комісій на місцях і банальним шулерством «звільнився, зник, а потім прийнятий на роботу».

Друга помилка була допущена в перші хвилини злочину, коли місцевий підрозділ поліції оприлюднив і відстоював версію про “послизнувся через необережність і впав на асфальтобетонне покриття, в результаті чого отримав травму голови”. Це рішення було прийнято не через непрофесіоналізм, брак інформації або бажання розібратися. Це звичайний прояв кругової поруки, яка і викликала обурення громадян.

Подальші дії керівництва поліції – звільнення голови управління і відсторонення співробітників місцевого підрозділу – були правильними, але вже не мали значення, оскільки вкотре  було підірвано базову довіру і віру в те, що поліція не приховала б скоєний злочин.

ХТО ТАКІ підозрювані

Підозрюваних поліцейських помилково називають «патрульними». Підрозділ поліції в Переяславі-Хмельницькому створювався не з нуля, як це було в обласних центрах. Тобто, співробітники не проходили відповідний відбір, тестування і підготовку. Формально-юридично вони обліковуються у блоці громадської безпеки, але по факту це не зовсім та сама патрульна, яку ми звикли бачити, наприклад в Києві чи у Львові.

Співробітники таких підрозділів не були набрані згідно з новими процедурами. Як правило, це колишні міліціонери, які скориставшись судами, плутаниною з атестацією та особистими зв’язками, пройшли до лав нової поліції після 2015 року.

Зараз вже відомо, що обидва підозрюваних працювали в ДАІ, а один з них – в спецпідрозділі «Кобра». Більш того, обидва співробітники раніше вже звільнялися зі служби.

ІВАН ПРИХОДЬКО раніше працював в ДАІ, водієм в секторі матеріального забезпечення Голосіївського райуправління МВС. У 2015 році став командиром відділення взводу в 5-й роті київської поліції. У 2016 році звільнений з поліції за невідповідність, і вже на наступний день поновлений на посаді рішенням Окружного адмінсуду Києва. З 2018 року працює патрульним в Київській області.

ВОЛОДИМИР ПЕТРОВЕЦЬ раніше працював інспектором ДАІ, а в 2005-2006 – співробітником розформованого спецпідрозділу «Кобра». У 2015 році Петровця спочатку звільнили, а потім призначили командиром відділення роти особливого призначення № 1 в Києві. Тієї самої, де досі працюють кілька колишніх співробітників «Беркута». З весни 2018 року працює в секторі превенції водної поліції Переяслава-Хмельницького.

КОГО КАРАТИМУТЬ

Відповідальність повинні понести не тільки самі поліцейські, а вся вертикаль співробітників і керівників, які допустили призначення двох підозрюваних без атестації, спробували приховати їх дії і не вжили достатніх заходів, щоб запобігти суспільному обуренню і підриву авторитету органів поліції.

Що стосується юридичної сторони справи, дії поліцейських підпадають під дві статті кримінального кодексу – ч.1 ст. 119 ( «Вбивство через необережність») і ч.4 ст. 296 ( «Хуліганство» із застосуванням вогнепальної або холодної зброї). Сукупне максимальне покарання за цими двома статтями – 12 років позбавлення волі.

Я не дуже розумію, як довести в суді 115- статтю про умисне вбивство. Також вважаю маніпуляцією тим, що стріляти міг не поліцейський, а його дитина. Це не має значення – смерть настала внаслідок дій дорослої людини-поліцейського із застосуванням вогнепальної зброї.

ЩО ВАЖЛИВО ВСТАНОВИТИ

– хто і як приймав рішення про першу версію про “послизнувся через необережність і впав на асфальтобетонне покриття, в результаті чого отримав травму голови”;

– хто і як приймав поліціянтів на роботу після звільнення;

– проходили вони атестацію і, якщо так, хто перебував у відбірковій комісії;

– наскільки правомірним було рішення суду щодо відновлення одного із співробітників після звільнення;

– чи мали підозрювані поліянти догани раніше, і що у зв’язку з цим було зроблено начальством.

З усіх цих питань вже направив відповідні звернення.

ПО ВІДСТАВЦІ Арсена Авакова

Міністр внутрішніх справ – політична фігура. Міністр не займається оперативним керівництвом підрозділів, але саме він, відповідно до закону, спрямовує і координує роботу Національної поліції. Але ціннісну рамку і стандарти роботи співробітників поліції задає в тому числі і в першу чергу міністр.

Складно вимагати звільнення підлеглих, не бувши готовим самому взяти на себе відповідальність. У даній ситуації міністру було б правильно, не чекаючи обурення громадськості, з перших годин злочину самому публічно виступити і назвати все коло осіб, підозрюваних або допустили правопорушення, тих, хто спробував це приховати, вимагати їх звільнення і ініціювати службове розслідування.

Упевнений, якби так відбувалося кожного разу, коли відбувалися резонансні вбивства та злочини, ставлення і до міністерства, і до міністра і до Національної поліції в цілому було б іншим”, – написав Найем на своїй сторінці у соціальній мережі. 

 

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також