Компенсація видатків агітаторам зробить прозорим надходження до партій – експерти

Легалізація супутніх видатків агітаторам зробить більш прозорим як видатки, так і надходження до політичних партій.

Таку думку висказали політичні експерти Ігор Рейтерович та Наталія Линник 5 березня під час прес-конференції «Бути чи не бути передвиборчій агітації в Україні». Керівник політико-правових програм ГО «Український Центр суспільного розвитку» Ігор Рейтерович відзначив, що деякі політичні сили лише на словах говорять, що вони за прозоре фінансування та походження коштів, а по факту самі, оплачуючи роботу агітаторів, виступають проти того, щоб це показувати офіційно.

Заступниця генерального директора Комітету виборців України Наталія Линник підрахувала, про які суми йдеться. За її словами, кожен агітатор в день потребує близько 100 гривень: на проїзд і елементарне харчування. Якщо людина працює 30 днів – це 3 тисячі гривень. Вона закликала державні органи і суди бути послідовними в реформуванні виборчої системи і легалізувати оплату агітаторам, спостерігачам, і членам комісій, щоб всі кандидати були в рівних умовах і могли прозоро звітувати про свої видатки і своє фінансування.

Експерти звернули увагу, що в багатьох західних країнах професійні агітатори отримують оплату або ж у них діють інші форми заохочення. Вони також відзначили, що легалізація оплати супутніх витрат агітаторам допоможе уникнути конфліктних ситуації з правоохоронцями і відповідно – можливих зловживань поліції.

Під час прес-конференції «Комітет виборців України» презентував проект гарячої лінії для виборців, спостерігачів, журналістів та членів комісій. Зателефонувавши за номером 0 800 212575, можна отримати детальну інструкцію, як проголосувати переселенцям чи людям, які живуть не за місцем проживання або ж повідомити про спробу підкупу.
Відео Ігор Рейтерович керівник політико-правових програм ГО «Український Центр суспільного розвитку».


Раніше «Столичний регіон» повідомляв, що українці вважають дії поліціянтів заполітизованими.

 

 

 

 

 

 

 

‡авантаженнЯ...

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також