У мережі оприлюднили архівні світлини Куренівської трагедії в Києві

У Києві згадували трагічні події, які сталися на Куренівці майже 60 років тому. Архівні фото оприлюднено на сторінці спільноти «Клуб коренного киевлянина» у Facebook.

«13 березня 1961 року 8.30 величезний потік селі заввишки 14 метрів пронісся Куренівкою з двох сторін: по вулиці Олени Теліги та повз Кирилівську церкву. Фактично це було цунамі з бруду. Протягом 30 хвилин загинуло близько 1500 осіб», — говориться в повідомленні.

Новини Києва та Київщини у твоєму телефоні. Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Причиною катастрофи стала недбалість чиновників. Тоді у Бабиному Яру накопичували відходи роботи цегляних заводів — так звану пульпу. Для стримання рідини спорудили дамбу, але не бетонну, як було заплановано, а земляну. Через деякий час її прорвало. 

Влада дуже довго намагалася приховати інформацію про трагедію.

«Ділянку обнесли високим парканом, в Києві відімкнули міжміський зв`язок, заборонили громадянські панахиди за загиблими (!). Тільки через декілька місяців, в газеті «Правда» опублікували замітку в якій вказали цифру загиблих – 150 осіб. Кияни про Куренівську трагедію знали, але говорили пошепки».

Фото: Facebook/Клуб коренного киевлянина

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що ролик про літак з коронавірусом знято для провокування паніки на Київщині.

Хочеш новин без цензури? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також