У Києві відзначать переможців антипремії «Це яйце»

В Києві під час дискусії відзначать переможців антипремії «Це яйце» – публічних осіб, які вдавалися до сексистських висловлювань, а також дискримінаційні матеріали в українських медіа за 2019 рік. Про це повідомляється на сторінці події в Facebook.

За задумом організаторів антипремії, номінація покликана привернути увагу до проблеми стереотипного зображення жінок в українських ЗМІ та дискримінації за ознакою статі чи гендера, до якої вдаються українські публічні особи.

До списку номінантів – публічних осіб, зокрема, потрапили:

  • Владислав Марченко – уповноважений з ґендерних питань Запорізької обласної ради, за сексистський допис, у якому він соромив жінок, що носять відвертий одяг;
  • Володимир Зеленський – Президент України, який, виступаючи на найбільшому в світі кампусі стартапів Station F у Франції, назвав українських жінок одним з «брендів» країни; 
  • Олександр Дубінський – депутат від «Слуги народу», який опублікував у Facebook фото з підписом «Выбираем помощниц. Прошу ниже 175 см не беспокоить».

Також на антипремію можуть розраховувати голова Верховної Ради Дмитро Разумков, нардеп від «Слуги народу» Макс Бужанський, олігарх Ігор Коломойський та інші.

До переліку номінантів «За сексистський матеріал» увійшли:

  • Дмитро Гордон – журналіст, за некоректні й сексистські запитання в інтерв’ю з лідером партії «Народний фронт» Арсенієм Яценюком та співаком, ректором Київського національного університету культури та мистецтв, Михайлом Поплавським;
  • «112 Україна», ток-шоу «Чому так?» – за зливу сексистських коментарів під час вечірнього ефіру від 8 червня 2019 року на тему «Чому жінок при владі набагато менше, ніж чоловіків?». 

Зокрема: «Жінці в політиці складніше, ніж чоловікам, тому що політичні дискусії – це складніше, ніж нарізати салати та прасувати», «Якщо жінка-президент закохається, то країна Gполетить в тартарари», «Збільшення кількості жінок в Європарламенті призвело до негативних наслідків у Європі, зокрема до Брекзиту», «Більшість жінок в українській політиці, як і українських ведучих-жінок, отримали свої посади завдяки чоловікам, які просувають на посади коханок», «Жінок зазвичай використовують задля прикриття корупційних схем», «У кабінети до чоловіків потрібно саджати жінок, щоби в кабінетах було охайно і прохолодно».

Також серед номінантів – телеканал «Інтер», сайти «Кореспондент», «Сегодня», «Новое время», журналіст «1+1» Іван Воробйов. 

Повний перелік номінантів на антипремію тут.

Започаткували антипремію ГО «Жінки в медіа», Інститут масової інформації, Центр прав людини ZMINA, ГО «Детектор медіа», Кампанія проти сексизму в медіа та політиці «Повага», Українська Гельсінська спілка з прав людини. 

Час події: 9 грудня, 13:00

Місце події: Український кризовий медіацентр (Український дім, вул. Хрещатик, 2) 

Фото: zmina.info

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що броварчанина ув’язнили за образливу карикатуру в соцмережі.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також