У Києві відкрили відреставровану церкву Спаса на Берестові

Сьогодні, 28 вересня 2019 року, в столиці відбулося відкриття відреставрованого пам’ятника архітектури 12 століття – церкви Спаса на Берестові. Церква входить до ансамблю Києво-Печерської лаври, включена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і є однією з найдавніших споруд Києва.

Про це стало відомо з повідомлення прес-служби Печерської райдержадміністрації на сторінці в соцмережі Facebook. Повідомляється, що сьогодні відбулося урочисте відкриття відреставрованої церкви Спаса на Берестові. Проведені реставраційні роботи дозволили зберегти всі автентичні фрагменти пам’ятника. Особливу цінність становлять фрески, в інтер’єрі є унікальний цілісний ансамбль фрескового живопису епохи Петра Могили, а також майже 100 кв. метрів давньоруської фрески.

У прес-службі Печерської РДА нагадали, що у 2017 році був підписаний тристоронній Меморандум «Про співпрацю між Печерською райдержадміністрацією, головою громадської організації «Андріївська-Пейзажна ініціатива» та меценатом» про реалізацію проекту реставрації пам’ятки архітектури – церкви XII ст. Спаса на Берестові. Тоді ж на пам’ятці архітектури почалися масштабні реставраційні роботи.

26 липня 2017 року було презентовано проект реставрації церкви та благоустрою прилеглої території. Проект був розрахований на 2 роки, а вартість його реалізації оцінювалася в 50 млн гривень.

«Столичний регіон» раніше повідомляв про новий план перебудови Поштової площі у Києві.

‡авантаженнЯ...

Коментарі

    Avatar for Прудникова Александра

    Олександр

    Хоч би пригадали в статті що в цій церкві похований засновник Москви князь Юрій Долгорукий.

Залиште коментар

Читайте також