У Києві презентували фотоархів УПА

На території Київської фортеці відкрилась фотовиставка “Яворівський фотоархів УПА”.

Про це повідомляє кореспондент “Молодіжної школи медіапроектів” Владислав Степаненко у соціальній мережі.

Названо архів на честь ексклюзивної знахідки в селі Яворів, що на Івано-Франківщині. Родина Кіщуків випадково виявила на своєму подвір’ї 2 банки: в одній з них були документи, в другій – фотоплівки-негативи. Їх передали фотографу-львів’янину Василю Гуменюку, завдяки якому сьогодні ми можемо дізнатися нові історії про бійців УПА.

Архів складається з 216-ти чорно-білих негативів. Він поєднав світлини 5 авторів. Усі вони були членами УПА. За словами музейників, в перші часи Українську повстанську армію заборонялося фотографувати. Дмитро Білінчук “Хмара” – зробив найбільше світлин.

На одній із фотографій зображено повстанців за столом. Це святкування Великодня під час рейду Румунією. Завдяки роботі з краєзнавцями було точно встановлено, що цей знімок було зроблено в 1949 році.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на  телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

“Тоді було поширеним гасло “Христос Воскрес! Воскресне й Україна!,- розповідає дослідник фотоархіву Андрій Мацьків. – Вони знали, що колись Україна воскресне від більшовицької окупації. Власне, тепер ми маємо незалежну Україну, маємо їхні світлі обличчя, маємо обставини, за яких їх знято”.

За словами краєзнавця, внук одного із зображених упівців є діючим учасником бойових дій на Сході України. А цивільна дівчина, яка брала участь у підготовці святкування у підпіллі, дотепер живе у селі Нижній Вербіж Івано-Франківської області.

Експозицію виставки можна відвідати до 29 січня. Тим часом пошукові роботи з упізнання бійців із “Яворівського фотоархіву УПА” тривають.

 Раніше «Столичний регіон» повідомляв, що у Києві відбудеться реконструкція бою УНР та більшовиків.

Степаненко Владислав, “Молодіжна школа медіапроектів”

Хочеш розуміти, що дійсно відбувається навколо? Підписуйся на  телеграм-канал  t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також