У Києві хочуть виселити з будівлі унікальний медичний центр

Департамент комунальної власності Київської міськдержадміністрації (КМДА) подав судовий позов про розірвання договору оренди та примусове виселення Центру інфекційних уражень нервової системи Інституту ім. Громашевського з його приміщення на вулиці Галицькій, 4.

Це єдина на даний час медустанова в Україні, в якій лікують хворих з важкими наслідками інфекційних захворювань.

«У серпні цього року Департамент комунальної власності КМДА подав до Господарського суду Києва позовну заяву про розірвання договору оренди на Галицькій, 4. Зазначена причина – Центр платить орендну плату в розмірі 1 гривні на рік, хоча за новим законодавством розмір плати повинен становити 3% від вартості будівлі в рік. Друга причина – це збільшення Центром орендованої площі. Йдеться про ремонт даху, який Центр дійсно провів за гроші Національної академії медичних наук, в підпорядкуванні якої він знаходиться», – сказано в повідомленні.

Перше судове засідання, призначене на 2 жовтня, але його було відкладено. Як повідомила в.о. керівника Центру Олена Панасюк, минулого року Департамент комунальної власності КМДА наполягав на зміні умов договору оренди будівлі з Центром. Вона підкреслила, що договір оренди приміщення був підписаний 16 березня 2018 року строком на три роки, тобто, до вступу в силу закону про оплату 3% від вартості будівлі є рік.

Олена Панасюк зробила уточнення, що друга претензія до Центру пов’язана зі збільшенням орендованої площі. При цьому мова йде про дах будівлі, яка була розширена в процесі капітального ремонту, і Центром не використовується. Виселення Центру, як повідомила заввідділенням інтенсивної терапії та детоксикації Тетяна Власик, призведе до того, що постраждалих від різного роду енцефалітів, як дітей, так і дорослих, ніде буде лікувати. В даний час в Центрі працюють два відділення: інтенсивної терапії та детоксикації на 17 ліжок і терапії хворих на нейроінфекції на 23 ліжка. На даний момент в клініці лікуються 40 осіб.

«Столичний регіон» раніше повідомляв про звернення академіка Патона до президента України.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також