У Києві зафіксовано спалах ботулізму

Київські медики зафіксували черговий спалах ботулізму, викликаний вживанням в’яленої риби, виготовленої «кустарним» способом або в домашніх умовах без дотримання необхідних санітарних норм і притримування технологічного процесу.

Про це йдеться в повідомленні інфекційного відділення Олександрівської лікарні. У повідомленні, зокрема, пишуть про те, що наші громадяни продовжують зневажливо ставитися до себе, свого здоров’я та навіть життя. Незважаючи на численні попередження, вони їдять небезпечні продукти харчування та навіть годують ними дітей.

Наразі відомо, що не припиняється споживання сушеної риби, особливо домашнього приготування, в результаті цього не припиняються і випадки захворювання на ботулізм. За словами медиків, днями в реанімаційне відділення потрапили двоє людей, які захворіли на ботулізм після вживання риби.

За останні 5 місяців в цьому відділенні від ботулізму лікувалося 6 чоловік, а це, як кажуть медики, понад 600 тисяч гривень коштів платників податків, які були витрачені на протиботулінічні антитоксини для цих пацієнтів.

Останній випадок захворювання стався з 43-річною жінкою. 13 травня близько 19:00 вона з’їла в’ялену плотву домашнього приготування і ікру з неї. Через кілька годин вона відчула нездужання і була госпіталізована у відділення реанімації. Пізніше пацієнтку перевели на штучну вентиляцію легенів – через 15 годин після вживання риби.

«Сьогодні у пацієнтки вже 21 доба в реанімації на апараті штучної вентиляції легенів, а на додаток ще й пневмонія та інші ускладнення. Риторичне запитання залишається відкритим: чи варта таранка так дорого, щоб втрачати життя?» – запитали лікарі, що ведуть пацієнтку.


«Столичний регіон» раніше розповідав про перевірку стану забруднення повітря у столиці у зв’язку з пожежею на Васильківщині.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також