У Києві стартував 48-й міжнародний кінофестиваль «Молодість»

Майданчиком для відкриття став кінотеатр «Київ». Він же є основною локацією для  показів та інших подій на фестивалі. 

Фільмом-відкриттям фестивалю стала стрічка режисера та продюсера Біллі Уайлдера «Деякі люблять гарячіше» / Some Like It Hot (також відома під назвою «У джазі тільки дівчата»).

Спеціальним гостем святкової церемонії відкриття став британський режисер Пітер Грінуей, відомий стрічками «Кухар, злодій, його дружина і її коханець», «Ейзенштейн у Гуанахуато», «Таємниці «Нічного дозору». Сьогодні, 26 травня, він представлятиме у рамках фестивалю свій фільм «Зет і два нуля».

В ході церемонії відкриття Грінуей отримав нагороду «Скіфський олень» за внесок у світове кіномистецтво. Також на відкритті «Молодості» підтримали українського режисера, політв’язня Олега Сенцова, який незаконно утримується в російській колонії.

Фестиваль триватиме до 2 червня.

Довідка: «Молодість» – один з найбільших кінофорумів Східної Європи за версією Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів (FIAPF). Кінофестиваль був заснований у 1970 році. Спочатку це був дводенний огляд студентських короткометражних фільмів, знятих студентами кінематографічного факультету Київського державного інституту театрального мистецтва. А починаючи з 1993 року фестиваль офіційно став міжнародним. Зараз «Молодість» – єдиний кінофестиваль в Україні, що має акредитацію FIAPF (з 1991 року). Київський кінофорум входить до переліку 26 спеціалізованих фестивалів.


Раніше «Столичний регіон» писав про  презентовану на «Книжковому Арсеналі» книгу Олега Сенцова, видану українською мовою.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також