У кінотеатрі «Ліра» відбудеться безкоштовний показ фільму «Літописець»

У четвер, 9 травня, о 16:00 в київському кінотеатрі «Ліра» відбудеться показ документального фільму «Літописець» (Der Chronist), присвяченого людям, які примусово працювали в Німеччині під час Другої світової війни: вхід ВІЛЬНИЙ.

Про це організатори показу повідомили на сторінці в Facebook. У повідомленні йдеться про те, що Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine організував показ видатного фільму німецького режисера Маркуса Велша Der Chronist. Його присвячено до дати 9 травня.

Довідка: Маркус Уелш, режисер з Німеччини. Раніше він працював асистентом режисера у всесвітньо відомій стрічці «Гудбай, Ленін!».

Головний герой фільму – Віллі Вайбель, мешканець невеличкого містечка Зінген, Німеччина. У далекі 60-ті роки минулого століття він працював на заводі, де випадково знайшов багато документів. З часом, коли він розібрався у паперах, виявилося, що це архівні документи. Стосувалися вони тих людей, яких звозили у Німеччину примусово.

Завод цей у ті часи належав компанії Maggi, яка, як відомо, пізніше стала частиною корпорації Nestle.

Вайбель розпочав розслідування. Воно було довготривалим, весь час знаходилися люди, що чинили опір, але все вдалося. Попри опір чиновників Вайбель поїхав до СРСР та Польщі, знайшов людей та отримав багато інформації про ті часи. Відомо, що багато з тих, хто примусово працював у Німеччині, мовчали про ті часи, навіть близьким родичам нічого не розповідали. Серед українських міст Вайбель відвідав Полтаву та Київ.

Вайбель задав питання менеджерам Nestle: «Як компанія несе відповідальність за своє минуле?» Вперше в історії офіційні представники транснаціональної корпорації на камеру відповіли на питання про примусову працю. Цей факт є справжньою сенсацією.

Над фільмом працювали багато українців: оператор Олександр Течинський, композитор Юрій Гуржи. Історики Катерина Кобченко і Тетяна Пастушенко приєдналися як консультанти з питань примусової праці за часів Другої світової війни.

Показ в кінотеатрі «Ліра» буде супроводжуватися українськими субтитрами. Вхід вільний.

Після фільму можна буде побачити дискусію за участю режисера Маркуса Велша. Синхронний переклад між українською та англійською на час дискусії передбачений.


Раніше «Столичний регіон» писав про виставку, що відкрилася у Музеї історії Київа.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також