Символ Лондона в центрі Києва: історія червоного автобуса на Городецького

Автобус простояв навпроти кінотеатру «Україна» майже 20 років, але як він там опинився знають далеко не всі

Як з’ясувалося, в центрі столиці коштує той самий справжній лондонський Routemaster. Автобуси цієї марки за півсторіччя експлуатації на вулицях Лондона стали його справжнім символом, нарівні з червоними телефонними будками і гвардійцями у високих шапках.

Саме цей екземпляр створили в 1965 році, всього існує тільки 2500 таких автобусів. До Києва його перевіз в 1999 році київський бізнесмен Леонід Жариков, власник ресторану Warsteiner Pub (зараз це ресторан Vatra). Саме навпроти нього і поставили лондонський «даблдеккер», як ще називають такі автобуси.

Автобус пригнав з Англії сам Леонід. На митниці виникли проблеми, тому розмитнили Routemaster як кузов. Саме тому на автобусі до сих пір встановлені лондонські номера, що робить їйого однією з перших «евроблях» в Україні.

Бізнесмен хотів облаштувати в автобусі дитяче кафе, але влада не дала дозвіл. З ідеєю обладнати бар теж нічого не вийшло. Тому з 2006 року в автобусі продавали театральні квитки.

На жаль, в 2007 році Леонід Жариков помер. До 2016 року в автобусі продовжували продавати квитки і тільки в 2018 році мрію Леоніда вдалося здійснити: влада дала дозвіл і в автобусі відкрили одну з найцікавіших в місті кав’ярень – LennyBus.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також