Що буде з громадським транспортом Києва?

Яким буде громадський транспорт Києва, обговорювали на черговій програмі «Київ. Вголос », яка виходить на радіо« Київ FM ».

Депутат Київради і член постійної комісії з питань транспорту, зв’язку та реклами Сергій Майзель розповів, що мерією прийнято рішення про закупівлю 200 автобусів – великих і надвеликих (18-метрових). Що для киян це буде означати в реальності? Якщо сьогодні інтервал очікування між автобусами на зупинці близько 25-30 хвилин, то тепер він скоротиться до 5-10.

І тут би, звичайно, змученим забитим до відмови громадським транспортом жителям столиці зрадіти. Але доведеться почекати. Взагалі проєкт закупівлі розрахований аж до 2023 року, але Сергій Майзель запевнив, що автобуси будуть придбані швидше за все вже в цьому році. У якій компанії-виробника будуть вони закуповуватися, поки не відомо. Як завжди, все буде проходити через тендерні процедури. Як відомо, раніше Київ закуповував автобуси у білоруського виробника, через що мерію дуже критикували. Мовляв, потрібно в першу чергу підтримувати своїх, тобто в даному випадку – ЛАЗ. Але за співвідношенням ціна – якість на той момент білоруські автобуси виявилися кращими.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на  телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Також ведучий програми «Київ. Вголос» Олег Борисов поцікавився, чи з’являться в столиці електробуси, про які йшлося в недавно прийнятому Генеральному плані розвитку міста. Наприклад, у Львові в тестовому режимі вже курсує по місту парочка таких бусів. Андрій Садовий вважає, що за таким транспортом майбутнє, хоча воно вимагає значних інвестицій. Адже мова йде не просто про закупівлю електробусів, потрібно створити також фактично з нуля станції для їх обслуговування.

Сергій Майзель підтвердив, що і для столиці електробуси – поки що тільки проєкт майбутнього. «Наприклад, якщо ми закупимо 60 одиниць такого транспорту, знадобиться побудувати новий автобусний парк для них. Це велике капіталовкладення. Але в даному питанні вже не можна ставити на перше місце економіку. Номером один на сьогодні повинна бути екологія», – розповів він.

Слухайте програму «Київ. Вголос »з Олегом Борисовим по буднях на радіо «Київ FM».

Раніше «Столичний регіон» повідомляв, що київські ученики вчитимуться завдяки телевізору.

Хочеш розуміти, що дійсно відбувається навколо? Підписуйся на  телеграм-канал  t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також