Київський Театр на Подолі та європейська архітектурна премія

Церемонія вручення премії запланована на кінець травня, відбуватиметься все у Барселоні

Театр на Подолі – один з тих об’єктів у столиці, що викликав багато емоцій у киян. Його нетиповий зовнішній вигляд та місце на мапі столиці стали приводом для досить різних реакцій – від обурення до захоплення. Але час минає, і ось театр номіновано на одну з найпрестижніших європейських архітектурних премій. Мова йде про премію імені Міса ван дер Рое 2019 (European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award 2019).

Про таку значну подію повідомило архітектурне бюро Drozdov & Partners, адже цей проект розробило саме воно.

Довідка: премія названа на честь відомого у світі архітектора Людвіга Міса ван дер Рое. Премію започаткували у 1987 році, її вручають двічі на рік, номінантами є стильні будинки у Європі, не обов’язково театри. Так, минулого року її отримали два голандські архітектурні бюро за реконструкцію звичайного жилого будинку, яка була виконана з інноваційними технологіями та дизайном.

Будівництво нового будинку Театру на Подолі було довгим та досить складним процесом. Починали його проектувати за державні гроші, але потім фінансування припинилося, до того ж у пресі пройшла інформація, що мало місце розкрадання коштів. А трохи згодом до справи доєдналась корпорація Roshen, що фінансувала будівництво та оздоблення театру.

Згідно з підрахунками, починаючи з 2000 та по 2015 роки з міського бюджету було виділено на будівництво театру понад 103 млн грн., а компанія Roshen вклала в театр $ 6,8 млн.

Відкриття театру відбулося восени 2017 року.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також