Сало в холодильниках киян: користь чи шкода?
Столичні дієтологи стверджують, що сало є корисним жиром для організму.
Сало – гордість української нації, продукт, що знає кожен українець. «Борщ без сала – не борщ» – можна почути майже в кожному домі. Цікаво, що кількість вживання сала у німців та англійців не сильно поступається Україні.
Користь сала:
- Від 50 до 100 гр на день сала є корисним, адже його жир вважається дієтичним.
- Сало містить вітаміни Е, А, В.
- Виводить з організму токсини.
- У салі не живуть гельмінти, тому не варто перейматись за його безпеку, навіть можна давати в невеликих кількостях дітям.
- В народній медицині салом лікували зубний біль, приклавши його шматочок до хворого зубу на 25 – 30хв, також робили компреси для ділянок з розширеними венами. Топлене сало додавали в тепле молоко та пили під час застуд.
Міфи про сало:
- «Від сала можна погладшати» – набрати вагу можна й від гречки, якщо їсти її тоннами. Жир сала є дієтичним, тому в маленьких кількостях воно навіть корисне для організму.
- «Сало важкий продукт для шлунку» – жир свинячого сала плавиться за температури людського тіла, що робить його легким для засвоєння здоровим шлунком. Людям, в яких є негаразди зі шлунком та кишківником, все ж варто обмежити його вживання.
- «Сало – це шкідливий холестерин» – навіть у вершковому маслі є холестерин у значно більшій кількості ніж у салі. Але на відміну від масла, кількість, яка наявна у салі, не провокує виникнення атеросклерозу. Навпаки, жирні кислоти сала запобігають накопиченню холестерину в судинах.
«Столичний регіон» раніше повідомляв про продукти, що допоможуть не захворіти в Києві.