Ділянку біля “Олімпійської” майже очистили від дерев

Проєкт рішення, який передбачає викуп цієї ділянки у девелопера, наразі застряг у Київраді. Хоча петиція, яка закликала облаштувати парк на місці багаторічного огородженого пустиря на вулиці Антоновича, набрала понад 10 тисяч підписів. Про це повідомляє сайт “Хмарочос”.

Майже водночас невідомі почали поспішно вирубати дерева, які розрослися тут за п’ятнадцять років. Як видно на фото, яке зробив учора фотограф Сергій Рістенко, зараз рослинність на ділянці залишилася тільки біля паркану.

Нагадаємо, що до 2005 року на цьому місці працювало трамвайне депо. Але якраз роком раніше тодішній мер Олександр Омельченко продовжив політику відмови від трамваїв, яку розпочали ще в 1990-х – тож будівлі депо знесли, а ділянку віддали в приватну власність для забудови.

За цей час у ділянки змінилося вже кілька власників – і ще більше проєктів будівництва. Так, у 2007 році тут планували звести 123-метровий житловий будинок і навіть встигли частково вирити для нього котлован. Власне, на цьому всі роботи зупинилися, а наступного року котлован затопило через те, що поряд знаходиться притока Либеді – річка Клов. Так він перетворився на штучне озеро, де згодом оселяться качки.

З того часу будівельний майданчик почав заростати зеленню. У 2011 році тодішній власник ділянки, компанія Alacor, перепродає її французькому девелоперу SCC Real Estate. Журналісти писали, що останньому дістався непростий спадок: на той час проєкт будівництва вже декілька років намагалися узгодити з Міністерством регіонального розвитку та будівництва.

Французи зупинилися на ідеї збудувати багатофункціональний комплекс Gorky Park. Але у 2015 році девелопер виставляє на продаж земельну ділянку – разом із проєктом будівництва. Майбутніх покупців заохочували тим, що “більшість дозволів і узгоджень вже отримана”. 

Втім, на сьогодні девелоперу не вдалося продати ані те, ані інше. Олеся Пинзеник, депутатка Київради та авторка проєкту рішення щодо викупу цієї ділянки під парк, пояснює, що ця локація не надто приваблює забудовників, попри її зручне розташування. 

Там (на ділянці – ред.) дуже високий рівень поверхневих вод. Тобто, будуватися можна, але це дуже дорого. А в Києві ще багато землі, де можна це зробити набагато дешевше, – зазначила депутатка.

Пинзеник вже зареєструвала свій проєкт рішення в Київраді, але через карантин він і досі не пройшов більшість депутатських комісій.

Ще до карантину, на комісії з питань екологічної політики, депутати підтримали мою пропозицію звернутися до Кличка, щоб він розпочав прямі переговори із власником ділянки. Я вже показувала пану Кличку відео, де я відзняла майбутній парк з квадрокоптера та розповіла, чому він так потрібен містянам – і це йому сподобалося, – підкреслила Пинзеник.

Тож місто може викупити цю ділянку, обміняти її на іншу – або ж обміняти з доплатою. Але для голосування ще потрібно провести проєкт через бюджетну та земельну комісії, а коли вони зможуть зібратися – ще невідомо.

“Столичний регіон” раніше писав, що в Києві будують Подільсько-Воскресенський міст.

Хочеш розуміти, що дійсно відбувається навколо? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також