Депутат Київоблради Роман Титикало став спікером Школи кримінального права

Сьогодні в рамках роботи програми «Школа кримінального права» освітньої платформи LHS відбулася лекція, присвячена тонкощам допиту свідків у суді

Лекцію презентував депутат Київської обласної ради Роман Титикало.

«У своєму виступі керуючий партнер АБ «Титикало і партнери» розповів слухачам LHS про мистецтво допиту свідків, зробивши акцент на психологічних аспектах, які можуть виникати під час допиту», – йдеться в повідомленні на сторінці LHS.

«Кожен сприймає дійсність через призму своєї свідомості. Людині властиво запам’ятовувати те, що було на початку і в кінці, тому найважливіших для сторони захисту свідків краще допитувати першими або останніми», – зазначив у своєму виступі Роман Титикало.

Лектор, покладаючись на свій практичний досвід, також порекомендував слухачам, яким важко пригадати ті чи інші факти, при допиті відповідати «Я не пам’ятаю».

«Свідок не зобов’язаний все пам’ятати, а неправдива інформація може спричинити кримінальну відповідальність», – сказав спікер.

Також Роман Титикало акцентував увагу на тому, що адвокат повинен бути присутнім при допиті свідка, оскільки дозвіл свідку користуватися юридичною допомогою є необхідною умовою дотримання його прав.

«Присутність адвоката при допиті свідка дисциплінує слідчого, – підкреслив лектор. –Адвокат повинен з’ясувати наступні питання: який соціальний статус свідка і яка його роль у кримінальному провадженні, свідком яких подій є ця особа, чи є цей свідок ключовим, якою інформацією він може володіти».

І на завершення своєї лекції він додав, що часто окрім показань свідків у сторони звинувачення може і не бути інших доказів, тому ретельна підготовка адвоката до допиту свідка – запорука ефективного захисту клієнта.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також